Koszykówka. MOSiR nie zrzucił korony z głów krakowianek

993 0

Nie udał się bocheńskim koszykarkom mecz z AZS Politechnika Korona Kraków. Liderujące rozgrywkom zawodniczki MOSiR Bochnia uległy krakowiankom 65-79.

Contimax MOSiR Bochnia – AZS Politechnika Korona Kraków 65-79 (16-29, 23-17, 13-19,13-14)
MOSiR: Monika Malinowska 22, Anita Plucińska 16, Julia Fortuna 9, Natalia Mazur 5, Gabriela Rak 5, Anna Krawiec 4, Magdalena Szkop 2, Wiktoria Zając 2.
Korona: Małgorzata Zuchora 26, Katarzyna Kocaj 25, Natalia Popiół 16, Alicja Kopiec 5, Agnieszka Krzywoń 4, Sara Dolenc 3, Wiktoria Filipowska.

O wyniku meczu zadecydowała pierwsza kwarta gładko przegrana przez bochnianki różnicą aż 13 punktów. W kolejnych fragmentach meczu gospodynie dążyły do zniwelowania przewagi punktowej krakowianek. Były nawet blisko tego, aby dogonić AZS. Po wygranej drugiej partii spotkania, w trzeciej kwarcie podopieczne Małgorzaty Misiuk zmniejszyły straty do rywalek do pięciu punktów. Niestety w tym kluczowym momencie meczu bochnianki pozwoliły rywalkom zdobyć kilka punktów z rzędu i nadzieje na dogonienie krakowianek przepadły. Ostatecznie MOSiR przegrał 65-79 co spowodowało, że gospodynie straciły pozycje liderek rozgrywek (prowadzi Widzew) oraz, że krakowianki zrównały się punktowo z ekipą z Solnego Grodu.