IV liga. OKS zakończył rok wygraną, Radłovia znów bez zwycięstwa

874 0

Za nami ostatnie mecze rozgrywek IV ligi w 2021 r. Mający realne szanse na utrzymanie Okocimski w niezwykle ważnym spotkaniu pokonał Jarmutę Szczawnica i zajmuje teraz bezpieczne 7. miejsce. Niespodzianki w rywalizacji z deklasującą rywali Termalicą II nie zdołała sprawić Radłovia. Z liderem przegrała 0-5.

„Piwosze” bardzo potrzebowali punktów w rywalizacji z niżej notowanym przeciwnikiem. Od samego początku przystąpili do realizacji planu. Już w 7. minucie prowadzenie strzałem z dystansu zapewnił im Sergiusz Kostecki. Do przerwy więcej goli już nie padło i zespół Mateusza Pawłowicza mógł cieszyć się z prowadzenia. Tuż po zmianie stron OKS mógł powiększyć przewagę, ale swoich okazji nie wykorzystali Dariusz Sosnowski oraz Kostecki. To szybko się zemściło, bo w 66. minucie do wyrównania doprowadził Wiktor Weber, który przechwycił piłkę po podaniu Aleksandra Ślęczki, a następnie pokonał Nikodema Śniega. Już kilka minut później na gola na 2-1 po podaniu Jakuba Barana zdobył Chawkat Zakareya. Odpowiedź przyjezdnych przyszła jednak również bardzo szybko. Śnieg w polu karnym sfaulował Wojciecha Wierciocha, a rzut karny wykorzystał Kamil Kuziel. OKS nie podłamał się utratą prowadzenia i dążył do zdobycia kolejnej bramki. Udało się to Konradowi Kuliszewskiemu po podaniu Michała Zydronia. Dla „Piwoszy” było to już szóste ligowe spotkanie bez porażki.

Sensacji nie zdołała sprawić Radłovia. Beniaminek poległ w wyjazdowym spotkaniu z Termalicą II, która w osiemnastu meczach zanotowała komplet wygranych i zdeklasowała konkurencję. Wynik otworzył znany z występów w polskiej ekstraklasie Vlastimir Jovanović, a jeszcze przed przerwą na 2-0 podwyższył Adriań Chłoń. Na początku drugiej części szanse gości na choćby doprowadzenie do remisu praktycznie przekreśliło samobójcze trafienie Michała Derlagi, a kolejne gole zdobyli Michał Dudek i Jakub Janczy. Radłovia na koniec roku ma tylko 3 punkty i nadal czeka na pierwsze zwycięstwo.

W każdym z trzech pozostałych meczów rozegranych w ostatni weekend padło zaledwie po jednym golu. Wierchy pokonały niżej notowany Dunajec, Metal nie sprostał faworyzowanemu Popradowi, za to Wolania niespodziewanie ograła zajmujący 2. miejsce Lubań.