Piłka nożna. Kto lepiej poradzi sobie w deszczowej aurze?

630 0

Tym razem zimowa aura nie pokrzyżuje planów, ale zespoły czeka rywalizacja w trudnych warunkach, bo cały weekend ma być deszczowy. W Keeza Klasie okręgowej ciekawie zapowiada się zawłaszcza mecz Błyskawicy ze Strażakiem. Wracają także rozgrywki B-klasy. W grupie bocheńskiej hitem będzie pojedynek Husarii z Nieszkowianką.

19. kolejka
sobota, 9 kwietnia

GKS Drwinia 6-2 Raba Książnice 11:00

Błyskawica Proszówki – Strażak Mokrzyska – odwołany

LKS Poręba Spytkowska – Victoria Słomka 12:30

Orzeł Dębno – Ceramika Muchówka 16:00

Rylovia Rylowa – Naprzód Sobolów 16:30

Szreniawa Nowy Wiśnicz – Sokół Borzęcin Górny 17:00

niedziela, 10 kwietnia
Korona Niedzieliska – Olimpia Bucze 11:00

Sokół Maszkienice – Jadowniczanka Jadowniki 17:00

Zakończyło się już pierwsze spotkanie. GKS już od pierwszej minuty przegrywał z Rabą po rzucie karnym, ale ostatecznie uporał się z zespołem Łukasza Górki, wygrywając 6-2.

Po dwóch meczach bez wygranej przełamać będzie chciała się Rylovia. Spotkanie z Naprzodem na pewno nie będzie jednak dla niej łatwe, bo zespół z Sobolowa może być groźny dla każdego. Walcząca o utrzymanie Jadowniczanka zmierzy się z Sokołem Maszkienice i znów będzie jej trudno o pierwsze punkty. Faworytami swoich potyczek będą LKS Poręba Spytkowska, Orzeł Dębno i Korona Niedzieliska. Wyrównane powinno być starcie Szreniawy z Sokołem Borzęcin Górny.

Z powodu złego stanu boiska odwołany został ciekawie zapowiadający się mecz Błyskawicy Proszówki ze Strażakiem Mokrzyska.

A-klasa Bochnia

16. kolejka
sobota, 9 kwietnia

Macierz Lipnica Murowana – Orzeł Cikowice 15:00

Tarnavia Tarnawa – Żubr Gawłówek 16:00

Błękitni Krzeczów – Beskid Żegocina 16:00

niedziela, 10 kwietnia
GKS II Drwinia – Czarni Kobyle 13:00

Zryw Królówka – LKS Trzciana 2000 13:30

Promień Mikluszowice – Novi/Rzezawianka Rzezawa 16:00

pauza: Górnik Siedlec

Ciekawie zapowiada się mecz Macierzy z Orłem. Dla ekipy z Lipnicy Murowanej będzie to dopiero pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej, z kolei Orzeł rozpoczął od wysokiej wygranej z Żubrem (8-1) i na pewno będzie chciał piąć się w górę tabeli. Emocji nie powinno zabraknąć również w rywalizacji Promienia z Rzezawianką. Beniaminek, nie licząc kryzysu pod koniec rundy, spisuje się bardzo dobrze i spróbuje zaskoczyć jednego z faworytów do zajęcia pierwszej pozycji. Duże szanse na zwycięstwo w tej serii gier mają Tarnavia i GKS II. Jeśli któraś z nich straci punkty, to dojdzie do sporej niespodzianki.

B-klasa Bochnia
11. kolejka
sobota, 9 kwietnia

Husaria Łapczyca – Nieszkowianka Nieszkowice Małe 16:00

niedziela, 10 kwietnia
KR Jodłówka – Ostrowianka Ostrów Królewski 15:00

Raba II Książnice – Raba Niedary 16:00

Gryf Chronów – Polanka Nieszkowice 11:00

Pięć miesięcy trwała przerwa w rozgrywkach B-klasy. Najciekawiej spośród meczów 11. kolejki zapowiada się ten, w którym rywalizować będą Husaria Łapczyca i Nieszkowianka Nieszkowice Małe. Czyhający na okazję do powrotu na szczyt Gryf podejmie Polankę. Czołówkę będzie chciała jeszcze gonić Raba Niedary, która zagra z Rabą II.

MF

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *