Puchar Polski. Błyskawica z awansem, Okocimski nie sprostał Wieczystej

838 0

Za nami mecze 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Sukcesem Błyskawicy Proszówki zakończyła się jej rywalizacja z Piliczanką Pilica, natomiast Okocimski został rozbity przez Wieczystą.

Dla Błyskawicy już dotarcie do tego etapu było największym sukcesem w historii występów w tych rozgrywkach. Drużyna Mariusza Szarka nie zamierzała jednak się zadowolić, a przy okazji podbudować morale po trudnym starcie w rozgrywkach ligowych. W 24. minucie prowadzenie po podaniu Damiana Cabały zapewnił jej Piotr Filipek, a po zmianie stron ci sami gracze wypracowali drugiego gola, z tym że odwrócili się rolami. W ćwierćfinale ich przeciwnikiem będzie Nadwiślanka, która pokonała 3-1 Strażaka Rajsko.

Piliczanka Pilica – Błyskawica Proszówki 0-2 (0-1)
P. Filipek, Cabała

Swoją przygodę zakończył za to Okocimski, któremu żadnych złudzeń nie pozostawiła Wieczysta Kraków. Do przerwy zespół prowadzony od niedawna przez Jarosława Ulasa mógł mieć jeszcze nadzieję na sprawienie niespodzianki, bo przegrywał 0-1, ale po przerwie gospodarze podkręcili tempo i zupełnie zdemolowali „Piwoszy”. Mecz zakończył się wynikiem 8-0. W kolejnej rundzie zespół prowadzony przez Franciszka Smudę trafił na Metal Tarnów.

Wieczysta Kraków – Okocimski Brzesko 8-0 (1-0)