Piłka nożna. Derby dla Okocimskiego, Orzeł powstrzymał Rzezawiankę

400 0

Ostatni weekend obfitował w niespodzianki i emocjonujące spotkania, choć wszystkie wydarzenia z pewnością znalazły się w cieniu derbowej rywalizacji BKS-u z Okocimskim Brzesko. Do zmiany liderów doszło w bocheńskich grupach Klasy A i Klasy B. Zwłaszcza w tych pierwszych rozgrywkach wydarzyło się wiele, a tabela na obu biegunach stała się płaska.

IV liga

27. kolejka
Bocheński KS 0-2 Okocimski KS Brzesko

Dunajec Zakliczyn 5-0 Radłovia Radłów

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 3-1 Sokół Słopnice

Wierchy Rabka Zdrój 1-0 Glinik Gorlice

Metal Tarnów 1-4 Limanovia Limanowa

Wolania Wola Rzędzińska 0-4 Watra Białka Tatrzańska

Lubań Maniowy 4-0 Tarnovia Tarnów

Poprad Muszyna 3-0 Jarmuta Szczawnica

Skalnik Kamionka Wielka 0-4 Kolejarz Stróże

Z perspektywy lokalnej najważniejszym wydarzeniem było derbowe spotkanie BKS-u z Okocimskim. Więcej o tym meczu przeczytać będzie można w osobnym artykule.

Keeza Klasa okręgowa

24. kolejka

Ceramika Muchówka 3–6 Błyskawica Proszówki
Jakub Skórnóg 5′, Michał Krawczyk 73′, Marcin Kukla 89′ – Michał Kołdras 21′, Krzysztof Styrna 38′, 49′, Adrian Janas 69′, 90, Damian Cabała 77′

GKS Drwinia 2–2 Sokół Maszkienice
Łukasz Kulig 24′, Michał Bajda 90′ – Olchawa 38′, Gejza 64′

Szreniawa Nowy Wiśnicz 3–1 Olimpia Bucze

Sokół Borzęcin Górny 0–3 Rylovia Rylowa
Tomasz Wojewoda 55′, Hubert Wójcik 61′ (k.), Michał Motylski 87′

Raba Książnice 4–3 LKS Poręba Spytkowska

Strażak Mokrzyska 2–4 Orzeł Dębno
Kacper Jaworski, Rafał Moneta – Oskar Klimek, Artur Hebda, Kewin Gurgul 2

Jadowniczanka Jadowniki 2–1 Victoria Słomka
Bączek 15′, Stec 25′ (k.) – Patryk Zając 30′

Korona Niedzieliska 5–0 Naprzód Sobolów

Za nami ciekawa seria gier. Najwięcej emocji wzbudził zakończony remisem mecz pierwszego w tabeli GKS-u z Sokołem Maszkienice, który zakończył się remisem. Więcej o meczach tych rozgrywek można przeczytać TUTAJ.

Keeza Klasa A Bochnia

20. kolejka

sobota, 7 maja
LKS Trzciana 2000 4–2 Beskid Żegocina

Błękitni Krzeczów 1–3 Promień Mikluszowice

niedziela, 8 maja
Zryw Królówka 1–1 Czarni Kobyle

Żubr Gawłówek 4–3 Górnik Siedlec

Orzeł Cikowice 3–2 Novi/Rzezawianka Rzezawa

Tarnavia Tarnawa 3–0 Macierz Lipnica Murowana

Pauza: GKS II Drwinia.

To była kolejka pełna zaskakujących wyników i zaciętych meczów. Zaczęło się od emocjonujących derbów Południa, w których Trzciana 2000 objęła prowadzenie już w pierwszej akcji meczu, a potem sukcesywnie powiększała prowadzenie. W drugiej części Beskid zaczął odrabiać straty, zdobywając dwa gole od stanu 0-4, ale ostatecznie musiał pogodzić się z porażką. Trzciana 2000 awansowała na pozycję lidera i utrzymała ją, bo potknięcia zanotowali rywale z czołówki. Zacięte spotkanie Błękitnych z Promieniem w ostatnim kwadransie na swoją korzyść rozstrzygnęli wracający do dobrej dyspozycji goście.

W meczach ekip walczących o utrzymanie Zryw zremisował z Czarnymi, a Żubr minimalnie pokonał Górnika Siedlec. Teraz trzy najsłabsze ekipy mają po 13 punktów, natomiast zespół z Kobyla wyprzedza je zaledwie o jedno oczko. Starający się powrócić do czołówki Orzeł Cikowice zaskoczył niepokonaną wcześniej w tej rundzie Rzezawiankę. Przewagę zapewniły gospodarzom gole Grzegorza Siemdaja oraz Kacpra Sądla, ale tuż przed końcem goście wyrównali dzięki dwóm trafieniom Mateusza Klesiewicza. Orzeł nie dał sobie podciąć skrzydeł i odpowiedział błyskawicznie bramką Roberta Dziwisza. To trafienie zapewniło drużynie cenną wygraną. Po trudnym okresie podniosła się Tarnavia. Ekipa z Południa pokonała Macierz Lipnica i nadal liczy się w walce o awans.

Klasa A Brzesko

21. kolejka
Pogórze Gwoździec 1-6 Arkadia Olszyny

Grom Sufczyn 0-7 Victoria Porąbka Uszewska

Iva Iwkowa 0-3 LKS Gnojnik

Kłos Łysa Góra 0-4 Spółdzielca Grabno

Olimpia Kąty 3-1 Victoria Bielcza

Jedność Paleśnica 1-2 Tymon Tymowa

Temida Złota 0-2 LKS Uszew

Trwa interesujący wyścig o 1. miejsce, w którym udział biorą Victoria Porąbka Uszewska, Arkadia Olszyny oraz LKS Gnojnik. Wszystkie te zespoły pewnie wygrały swoje mecze. Najtrudniejsze zadanie czekało LKS, który zmierzył się z 4. w tabeli Ivą Iwkowa, ale wypełnił je znakomicie i potwierdził, że wiosną znajduje się w świetnej dyspozycji. Wygraną w pojedynkach z teoretycznie słabszymi rywalami zanotowały również Spółdzielca, Olimpia Kąty, Tymon Tymowa i LKS Uszew. Można więc stwierdzić, że w tej serii faworyci w komplecie podołali wyzwaniu i nie doszło do żadnej niespodzianki.

Klasa B Bochnia

14. kolejka
Gryf Chronów 1-4 Husaria Łapczyca

Ostrowianka Ostrów Królewski 4-2 Raba II Książnice

Polanka Nieszkowice 2-1 KR Jodłówka

Raba Niedary 1-3 Nieszkowianka Nieszkowice Małe

Za nami ostatnia kolejka sezonu zasadniczego, po której nastąpi podział na dwie grupy. W meczu na szczycie Husaria pokonała na wyjeździe Gryfa, dzięki czemu odzyskała pozycję lidera i zrewanżowała się za jesienną porażkę. Na drugie miejsce wskoczyła Nieszkowianka, która pokonała Rabę Niedary. Rzutem na taśmę miejsce w grupie mistrzowskiej zapewniła sobie mocna wiosną Polanka, a sukces zapewniła jej wyszarpana w ostatnich sekundach wygrana z KR-em Jodłówka. W słabszej grupie znalazła się kosztem Raby, która poniosła już trzy porażki z rzędu. Pierwsze punkty w sezonie wywalczyła Ostrowianka, która ograła osłabioną Rabę II.

Klasa B Brzesko

17. kolejka

Pogoń Biadoliny Radłowskie 7-0 Orzeł Lewniowa

Okocimski KS II Brzesko 5-0 Iskra Łęki

Wiślanie Wola Przemykowska 3-0 Jastrząb Łoniowa – walkower

Orzeł Stróże 3-1 Orlik Szczurowa

Walkowerem swój mecz wygrali przewodzący w tabeli Wiślanie, bo rywale nie stawili się na mecz. Dystans do lidera utrzymał Okocimski II, który pokonał wysoko Iskrę Łęki. Niespodziewanie Orlika Szczurowa pokonał Orzeł Stróże. Nie zawiodła za to Pogoń Biadoliny Radłowskie i rozbiła Orła Lewniowa.

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *