Puchar Polski. Błyskawica Proszówki gra dalej

775 0

Trwa historyczna przygoda Błyskawicy Proszówki w rozgrywkach Pucharu Polski. Podopieczni trenera Mariusza Szarka pokonali na wyjeździe Nadwiślankę Nowe Brzesko i awansowali do półfinału tych rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, co jest ogromnym sukcesem klubu.

ćwierćfinał Pucharu Polski w MZPN

Orzeł Ryczów 1-2 (p.d.) Podhale Nowy Targ
Orzeł 55′ – Patryk Kapuściński 61′, Adrian Rakowski 97′

Wieczysta Kraków 4-4 (p. d., k. 4-3) Poprad Muszyna
Sławomir Peszko 24′, Maciej Jankowski 26′, 58′, Maksymilian Hebel 67′ – Dawid Dyląg 41′, Tomasz Bomba 56′, Sylwester Tokarz 69′, 77′

MKS Trzebinia 1-3 Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
Łukasz Sochacki 20′ – Krzysztof Wrzosek 5′, Patryk Pikul 24′, 50′

Nadwiślanka Nowe Brzesko 0-2 Błyskawica Proszówki
Krzysztof Styrna 18′, Adrian Janas 89′

Drużyna z Proszówek ma za sobą trudny okres w rozgrywkach ligowych, bo wiosną dobre mecze przeplata słabymi i straciła pozycję lidera, ale w spotkaniach pucharowych niezmiennie imponuje formą. Tym razem pokonała Nadwiślankę Nowe Brzesko, dzięki czemu awansowała do półfinału tych rozgrywek. W rywalizacji ekip występujących na poziomie Klasy okręgowej trudno było wskazać wyraźnego faworyta, bo gospodarze mieli po swojej stronie atut gry na własnym boisku, z kolei ekipa z Proszówek mogła pochwalić się lepszymi wynikami w swojej grupie. Od początku to goście zaznaczyli swoją przewagę i w 18. minucie uzyskali prowadzenie po strzale Krzysztofa Styrny, któremu podał Wojciech Pacura. Przez cały mecz nie dali sobie już wydrzeć prowadzenia, a tuż przed końcem sukces po podaniu Piotra Filipka przypieczętował Adrian Janas.

Rywalem Błyskawicy będzie rewelacyjnie spisująca się w tym sezonie IV ligi Termalica II, która w ćwierćfinale pokonała MKS Trzebinia. Teraz to zespół z Proszówek będzie gospodarzem, a nadchodzący mecz śmiało można określić mianem największego wydarzenia w historii klubu.

Pary półfinałowe:

25 maja
Wieczysta Kraków – Podhale Nowy Targ

Błyskawica Proszówki – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza

MF

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *