Keeza Klasa B Bochnia. Nieszkowianka zagra w barażach

510 0

Tydzień przed końcem sezonu poznaliśmy już końcowy układ tabeli. Oczywiście po ostatnich meczach zmienić się może jeszcze dorobek i bilanse bramkowe poszczególnych zespołów, jednak nie zmieni się już zajmowane przez nich miejsce. Po zapewnieniu sobie 1. miejsca przez Husarię kibiców interesowały przede wszystkim losy walki o drugie miejsce. Remis Nieszkowianki z Gryfem w szalonym meczu zapewnił przepustkę do baraży drużynie z Nieszkowic Małych.

Keeza Klasa B

19. kolejka
sobota, 11 czerwca

Polanka Nieszkowice 4–2 Husaria Łapczyca
Grzegorz Kleszcz 70′, 80′, Marcin Kita 75′, Wojciech Mikulski 85′ – Hubert Dutka 27′, 65′

Grający w mocno osłabionym składzie lider tym razem zagrał słabo. Polanka już na samym początku mogła objąć prowadzenie po rzucie karnym, ale ta okazja została zmarnowana. Szybko odpowiedział Hubert Dutka, a na początku drugiej części dołożył drugie trafienie i wydawało się, że mimo wszystko to zespół z Łapczycy zanotuje kolejne zwycięstwo. W pewnym momencie dopadł go jednak kryzys, co gospodarze świetnie wykorzystali, zdobywając aż cztery gole w ciągu piętnastu minut.

niedziela, 12 czerwca
Nieszkowianka Nieszkowice Małe 4–4 Gryf Chronów
Norbert Buczek 50′, Maciej Broszkiewicz 65′, Łukasz Kasperczyk 70′, Patryk Włudyka 82′ – Paweł Szewczyk 30′, Piotr Ćwik 62′, Mykchailo Yuriichuk 85 (k.), Marcin Żmuda 88′

Goście musieli wygrać, by zachować nadzieję i rozpoczęli bardzo dobrze, bo do przerwy utrzymali prowadzenie. Po zmianie stron mecz stał się szalony, a chaotyczna wymiana ciosów wymknęła się Gryfowi spod kontroli. W ciągu sześciu minut Nieszkowianka ze stanu 1-2 doprowadziła do wyniku 3-2 i miała teraz komfortową sytuację. Gdy na 4-2 podwyższył Włudyka, mogło się wydawać, że losy meczu są rozstrzygnięte. Najpierw rzut karny wykorzystał jednak Yuriichuk, a chwilę później do wyrównania doprowadził Żmuda i Gryf miał jeszcze chwilę na zdobycie decydującego gola. Tego celu już nie osiągnął, przez co musi kolejny raz obejść się smakiem. W barażach zagra Nieszkowianka.

Raba Niedary 10–1 Ostrowianka Ostrów Królewski
Bogdan Gadowski 14′, Piotr Długoszewski 16′, 25′, 27′, Łukasz Gajos 34′, Wojciech Włodarczyk 54′, Łukasz Cichy 82′, 87′, 90′, Bartosz Karcz 84′ – Kamil Szymczyk 62′

Jednostronne spotkanie zakończyło się wysoką wygraną gospodarzy. Tym razem Ostrowianka nie zdołała potwierdzić, że powoli podnosi się z niebytu. Raba może być już pewna zajęcia 5. pozycji na koniec sezonu, co jednak dla spadkowicza raczej i tak jest wynikiem poniżej oczekiwań.

KR Jodłówka 3-0 Raba II Książnice – walkower

20. kolejka
Polanka Nieszkowice Wielkie 2-5 Nieszkowianka Nieszkowice Małe
Norbert Buczek 10′, 60′, Maciej Strzałka 42′, Patryk Włudyka 42′, Łukasz Kasperczyk 75′ – Marcin Kita 40′, Maciej Łagos 62′

Obie drużyny zakończyły sezonu już w Boże Ciało. Goście szybko objęli prowadzenie i choć na moment je stracili, to jednak przez cały mecz kontrolowali przebieg rywalizacji. W drugiej połowie potwierdzili swoją wyższość, a teraz mogą już przygotowywać się do barażowego dwumeczu z 13. zespołem Klasy A. Dopiero w niedzielę dowiedzą się, kto będzie ich rywalem.

1. Husaria Łapczyca 19 46 69-26
2. Nieszkowianka Nieszkowice Małe 20 44 71-37
3. Gryf Chronów 19 36 90-40
4. Polanka Nieszkowice 20 26 62-53

5. Raba Niedary 19 30 64-54
6. KR Jodłówka 19 25 56-52
7. Ostrowianka Ostrów Królewski 20 15 32-116
8. Raba II Książnice 20 6 20-86