Piłka nożna. Czas na ostatni akt sezonu 21/22

433 0

Już dziś i jutro rozwiane zostaną niemal wszystkie wątpliwości związane ze spadkami, awansami i miejscami zajętymi przez poszczególne zespoły. Z IV ligą pożegnają się BKS i Radłovia. Przed ogromną szansą stanie Korona Niedzieliska, której zwycięstwo zapewni 2. miejsce w Keeza Klasie okręgowej. W bocheńskiej Keeza Klasie A korespondencyjny pojedynek stoczą Rzezawianka i Macierz Lipnica, z kolei o uniknięcie przymusu gry w barażach walczą wciąż Górnik, Czarni i Żubr. Wszystko jasne jest już tylko w bocheńskiej Keeza Klasie B.

IV liga.
34. kolejka

sobota, 18 czerwca
Poprad Muszyna – Wolania Wola Rzędzińska 11:00

Watra Białka Tatrzańska – Limanovia Limanowa 16:00

Sokół Słopnice – Lubań Maniowy 17:00

Skalnik Kamionka Wielka – Metal Tarnów 17:00

Dunajec Zakliczyn – Bocheński KS 17:00

Radłovia Radłów – Wierchy Rabka Zdrój 17:00

Kolejarz Stróże – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 17:00

Jarmuta Szczawnica – Glinik Gorlice 10:30

Tarnovia Tarnów – Okocimski KS Brzesko 17:00

BKS po ośmiu latach żegna się z IV ligą. Podopieczni Marcina Manelskiego zagrają z Dunajcem Zakliczyn, nad którym mają 4 punkty przewagi. Obie drużyny są już pewne tego, że zajmą odpowiednio 14. i 15. miejsce w tabeli, więc spotkanie nie będzie miało większej stawki. Dla młodej drużyny BKS-u, która w przyszłej kampanii będzie się chciała odbudować po nieudanym okresie, to jednak kolejna okazja do zdobycia doświadczenia.

Radłovia na koniec zmagań podejmie ekipę Wierchów Rabka Zdrój. Beniaminek spróbuje zanotować drugie zwycięstwo w sezonie i zakończyć katastrofalny sezon miłym akcentem. Zdecydydowanym faworytem będzie jednak zajmująca 5. miejsce drużyna gości. Pozycję w tabeli może spośród przedstawicieli naszego regionu zmienić już jedynie Okocimski. Zajmujący teraz 6. miejsce „Piwosze” zagrają z odwiecznym rywalem, Tarnovią, więc o grze bez presji nie może być mowy.

Keeza Klasa okręgowa

30. kolejka
Olimpia Bucze 0-3 LKS Poręba Spytkowska

Sokół Borzęcin Górny 0-2 Jadowniczanka Jadowniki

sobota, 18 czerwca
Orzeł Dębno – Sokół Maszkienice 17:00

Korona Niedzieliska – Szreniawa Nowy Wiśnicz 17:00

Ceramika Muchówka – Rylovia Rylowa 17:00

GKS Drwinia – Naprzód Sobolów 17:00

Raba Książnice – Strażak Mokrzyska 17:00

Błyskawica Proszówki 3-0 Victoria Słomka – walkower

Wiadomo już, że pierwsze miejsce zajmie GKS Drwinia, a ostatnie dwa przypadną Ceramice i Olimpii Bucze. W tej sytuacji najwięcej emocji budzą losy walki o drugie miejsce, którą toczą Błyskawica Proszówki i Korona Niedzieliska. Drużyna z Proszówek wygra walkowerem z Victorią Słomka, ponieważ goście zrezygnowali z przyjazdu na mecz. Szkoda, bo gdyby zespół trenera Mariusza Szarka miał zająć na koniec sezonu pozycję wicelidera, to lepiej dla wszystkich, żeby zrobił to dzięki dobrej postawie na boisku. Uwzględniając 3 punkty zdobyte walkowerem, to Błyskawica ma teraz o 2 oczka więcej. Korona, aby powrócić na drugą pozycję, musi koniecznie pokonać Szreniawę. Zespół z Nowego Wiśnicza ma za sobą bardzo udany okres, bo w pięciu ostatnich meczach wygrała aż trzy razy, raz zremisowała, a raz przegrała walkowerem. Szykuje się ciekawe spotkanie.

Spośród pozostałych meczów ciekawie zapowiada się ten, w którym Orzeł Dębno zagra z Sokołem Maszkienice. Gospodarze są rewelacją drugiej części sezonu, z kolei ekipa trenera Arkadiusza Śliwy świetnie zaprezentowała się na przestrzeni całej edycji rozgrywek. Ostatnio trochę spuściła jednak z tonu, więc w tym spotkaniu to zajmujący miejsce za plecami Sokoła Orzeł będzie faworytem. Faworytami swoich meczów będą GKS Drwinia i Rylovia. Ciekawie może być za to w Książnicach, gdzie Raba podejmie Strażaka.

Keeza Klasa A:

26. kolejka
niedziela, 19 czerwca
Tarnavia Tarnawa – Czarni Kobyle 16:00

Górnik Siedlec – Novi/Rzezawianka Rzezawa 16:00

Beskid Żegocina – Promień Mikluszowice 16:00

Macierz Lipnica Murowana – GKS II Drwinia 16:00

Żubr Gawłówek – Błękitni Krzeczów 16:00

Zryw Królówka – Orzeł Cikowice 16:00

Pauza: LKS Trzciana 2000.

Najważniejszy będzie pojedynek Górnika z Rzezawianką. Gospodarze muszą wygrać, by wydostać się z 13. miejsca, natomiast goście potrzebują tego samego, by już nie musieć martwić się wynikiem Macierzy w starciu z GKS-em II. Remis nie gwarantuje Rzezawiance utrzymania 1. miejsca, bo to Macierz ma korzystny bilans bezpośrednich spotkań (1-0, 2-2). Wszystkie argumenty zdaje się mieć po swojej stronie ekipa trenera Kamila Króla, ale w sporcie wydarzyć może się bardzo wiele. Na pewno tym razem równie ważna co umiejętności piłkarskie, będzie odporność psychiczna. Jeśli Rzezawianka wygra, to obie kluczowe kwestie zostaną rozwiązane, ale gdy stanie się inaczej, to zacznie robić się ciekawie.

Mogąca mieć wciąż nadzieje na wywalczenie awansu wspomniana Macierz podejmie GKS II. Ekipa Mariusza Borka utrzymuje równą, dobrą formę, ale ich rywale notują bardzo udaną rundę i walczą o zajęcie 4. miejsca. W drugiej części sezonu drwinianie zdobyli już 25 punktów, ustępując w tej części sezonu jedynie Rzezawiance. Macierz zdobyła ich w tym czasie o 3 mniej. W tej sytuacji mecz zapowiada się niezwykle interesująco.

Zagrożona wciąż szybkim powrotem na 13. miejsce ekipa Czarnych uda się do Tarnawy. Gospodarze ostatnio spuścili z tonu, ale na pewno będą chcieli zakończyć sezon w dobrym stylu. Czarni, aby nie oglądać się na Górnika, muszą wygrać. Na wyjazdach od dawna radzą sobie słabo, więc trudno przewidzieć, czy tym razem zaprezentują się lepiej. Sąsiadujące ze sobą Beskid i Promień zakończą sezon bezpośrednim pojedynkiem. W rundzie wiosennej znacznie lepiej radzi sobie ekipa z Żegociny, przez co teraz będzie faworytem. Oba zespoły nie zmienią już zajmowanego miejsca.

Punktu potrzebuje Żubr, by zapewnić sobie utrzymanie. Ich rywalem będą Błękitni, którzy ostatnio zanotowali fatalny występ ze Zrywem. W tej sytuacji to zmotywowana ekipa z Gawłówka zdaje się mieć większe szanse na osiągnięcie korzystnego wyniku. Spadek Żubra na 13. miejsce byłby dla tej ekipy ogromnym rozczarowaniem. Najmniej interesujące zdaje się być spotkanie Zrywu z Orłem. Obie drużyny walczą o to, by jeszcze poprawić, albo przynajmniej utrzymać zajmowane obecnie miejsce, jednak nie będzie to już miało kluczowego znaczenia dla losów sezonu. Faworytem będzie Orzeł, który po słabym początku sezonu powrócił na dobre tory.

20. kolejka

Polanka Nieszkowice Wielkie 2-5 Nieszkowianka Nieszkowice Małe
Norbert Buczek 10′, 60′, Maciej Strzałka 42′, Patryk Włudyka 42′, Łukasz Kasperczyk 75′ – Marcin Kita 40′, Maciej Łagos 62′

Ostrowianka Ostrów Królewski 3-0 Raba II Książnice – walkower

niedziela, 19 czerwca
Raba Niedary – KR Jodłówka 11:00

Husaria Łapczyca – Gryf Chronów 19 czerwca, 14:00

Na najniższym poziomie końcowa kolejność została już ustalona. W ostatnich dwóch meczach rywalizujące zespoły będą walczyły już jedynie o poprawienie sobie humoru. W obu meczach faworytami będą gospodarze.

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *