Bieg Majora Bacy. Kamil Walczyk z Makowa najlepszy!

914 0

Jak co roku, w pierwszą niedzielę sierpnia odbył się w Chodenicach Memoriałowy Bieg Majora Bacy upamiętniający żołnierza Armii Krajowej Jana Kaczmarczyka ps. „Baca”.  W upalne popołudnie w głównym biegu udział wzięło 159 zawodników, do mety dobiegło 158. Zwyciężył Kamil Walczyk z Makowa z czasem 00:30:57.39.

XXVIII Memoriały Bieg Majora Bacy rozpoczął się, na sygnał wiceburmistrza Gustawa Korty, o godzinie 16.00. uczestnicy biegu pokonali trasę o długości 10 km biegnąć ulicami Chodenicką i Karosek. Pierwszy metę XXVIII Memoriałowego Biegu Majora Bacy przekroczył Kamil Walczyk z Makowa z czasem niespełna 31 minut (00:30:57.39). Tym samym pobił on ubiegłoroczny najlepszy wynik, należący do Aleksandra Dragana z Kieleckiego Klubu Lekooatletycznego, który wówczas uzyskał czas 00:32:49.39. Do pobicia rekordowego czasu, który należy do Ruslawa Sauczaka, który dziewięć lat temu pokonał ten dystans z wynikiem 00:29:57, pozostało więc niewiele. Drugie miejsce w tym roku z czasem 00:32:59.99 zdobył Tomasz Wójcik z miejscowości Rudze, klubu Aktywna Pszczyna Runners Team. Trzeci na podium stanął zakopiańczyk Patryk Rydziński z UKS Filipides Teresin z czasem 00:33:31.28.