Piłka nożna. Baran zagra w GKS-ie, osłabienia Jadowniczanki, Orzeł Cikowice nadal się zbroi

849 0

Czas na kolejne podsumowanie transferów, które doszły do skutku w kończącej się już przerwie między rozgrywkami. Hitem należy określić przenosiny Jakuba Barana z Okocimskiego Brzesko do GKS-u Drwinia. Nowych zawodników pozyskał BKS Bochnia, a do ciekawych ruchów doszło także w niższych ligach.

Po czternastu latach spędzonych w Okocimskim do GKS-u Drwinia przeniósł się Jakub Baran. Ekipę Łukasza Kuliga na mocy wypożyczenia z Hutnika Kraków wzmocnił także młody bramkarz Błażej Kamiński. Do zespołu „Piwoszy”, który rozpoczął już rywalizację w IV lidze (więcej TUTAJ) dołączyli za to Chawkat Zakareya i Maciej Smagacz.

Kadrę uzupełnia także Bocheński Klub Sportowy. Nowym zawodnikiem w ekipie Wojciecha Tajdusia został wypożyczony z Garbarni Kraków Klaudiusz Pach. 19-latek występował dotychczas na boku obrony lub pomocy w MOSiR-ze Bochnia oraz juniorskich drużynach Wisły Kraków i wspomnianej Garbarni. Na Parkową powrócił Daniel Bukowiec. Popularny „Byku” najpierw porzucił grę w piłkę na rzecz futsalowego BSF-u Bochnia, a potem bronił barw Błyskawicy Proszówki, by teraz powrócić do klubu, w którym występował przez wiele lat. Dotychczas z bocheńskim sportem nie był za to związany inny nabytek, Alejandro Casallas Zuluaga. Pochodzący z Kolumbii 23-letni prawy pomocnik poprzednio grał w Gliniku Gorlice.

Runda wiosenna była całkiem udana dla Jadowniczanki, bo pogrążony wcześniej w kryzysie zespół w końcu zaczął punktować i utrzymał się w Klasie okręgowej. Teraz przechodzi jednak kolejną przebudowę, bo już po kilku miesiącach z ekipą pożegnali się wypożyczeni z Okocimskiego Mateusz Wawryka oraz Karol Jurkiewicz. Obaj należeli do ważnych zawodników, a ich wkład w utrzymanie był trudny do przecenienia. Doświadczony i znany z występów w wyższych ligach Wawryka, który teraz związał się z Sokołem Maszkienice, regularnie zdobywał gole, z kolei drugi z wymienionych zawodników dobrze spisywał się na pozycji bramkarza, broniąc m.in. dwa rzutu karne. Z Jadowniczanką rozstał się również Konrad Kurzywilk. Pomocnik w ostatnim sezonie występował jedynie sporadycznie, ale przez poprzednich kilka lat był kluczową postacią zespołu. Nowym klubem byłego zawodnika Okocimskiego Brzesko i Jadowniczanki będzie beniaminek Klasy okręgowej, Rzezawianka.

Politykę wypożyczania młodych zawodników z Okocimskiego kontynuuje występujący w Klasie okręgowej Sokół Maszkienice. Ponownie pozyskani na zasadzie transferu czasowego z Okocimskiego Brzesko zostali Jakub Olchawa, Bartłomiej Sławek, Jakub Mendel, Bartosz Kotra, Franciszek Musiał i Antoni Musiał. To jednak nie koniec wzmocnień, bo po półrocznym pobycie w Sokole Borzęcin do zespołu powrócił Dawid Curyło, dołączył także wspomniany wcześniej Mateusz Wawryka. Inne ekipy z tego poziomu rozgrywkowego również szukają wzmocnień. Po sezonie spędzonym w Błyskawicy Proszówki do Szreniawy Nowy Wiśnicz przeniósł się Kamil Klimek.

Nadal zbroi się występujący w bocheńskiej Klasie A Orzeł Cikowice. Tym razem do klubu trafił kolejny były zawodnik Victorii Słomka, Piotr Makówka, który występuje na pozycji ofensywnego pomocnika lub napastnika. Oprócz niego nowymi nabytkami Orła zostali środkowy pomocnik Konrad Sumara i Klaudiusz Klich. Do zespołu powrócił też doświadczony Marcin Kwinta. Przedłużono także wypożyczenie Kacpra Sądla, który w poprzednim sezonie imponował strzeleckimi osiągnięciami.

Sporo tego lata działo się w Beskidzie Żegocina. Ekipę „Walecznych Górali” przynajmniej na pół roku opuszcza młody Kamil Rosiek, który zagra w juniorach Limanovii. Z Raby Książnice dołączył za to bramkarz Bartłomiej Bukowiec, który w przeszłości występował już w Beskidzie. Treningi po przerwie wznowili Grzegorz Kłusek oraz Bartek Piech, a także kontuzjowany przez ostatnich kilka miesięcy Dominik Mroczek.

Kilku zawodników w ostatnim czasie zawiesiło buty na kołku. Z Górnikiem Siedlec po wielu latach żegna się doświadczony Adam Rząca. Przez kilkanaście sezonów barwy Czarnych Kobyle reprezentował z kolei Marcin Kalinowski, dla którego miniony sezon również był już tym ostatnim w roli zawodnika. Swojej przygody z piłką na razie kontynuował nie będzie także dotychczasowy bramkarz Beskidu Żegocina, Karol Kmiecik. Okno transferowe niebawem się zamknie, jednak z pewnością to jeszcze nie koniec transferów.

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *