Futsal Ekstraklasa. Passa zwycięstw BSF-u dobiegła końca

547 0

Podopieczni trenera Klaudiusza Hirscha nie będą miło wspominać meczu 2. kolejki, bo ulegli aż 0-8 Constractowi Lubawa. Trzeci zespół poprzedniego sezonu wypunktował bochnian.

Po udanym meczu z Legią na inaugurację sezonu zawodnicy BSF-u z pewnością liczyli, że uda się im zanotować kolejny dobry występ. Wprawdzie ich rywalem był Constract Lubawa, czyli drużyna, która w ostatnich trzech sezonach regularnie meldowała się na podium, a do tego zdobyła także Puchar Polski w sezonie 2020/21, jednak można było mieć nadzieję, że bochnianie chociaż postawią się stawianym w roli faworytów przeciwnikom. Tak się nie stało, bo gospodarze byli tego dnia bezwzględni.

Strzelanie rozpoczął Pedrinho, któremu po świetnej indywidualnej akcji piłkę wystawił Jakub Raszkowski. Gol na 2-0 padł po rozegraniu rzutu wolnego, a skutecznym strzałem z dystansu popisał się Lucas. Wspomniany zawodnik ustalił z bliska wynik do przerwy. Po zmianie stron Constract nie odpuścił. Po rozegraniu rzutu rożnego na 4-0 podwyższył Adriano Lemos Da Silva, potem z najbliższej odległości piłkę do bramki skierował znów Pedrinho. Dzieła zniszczenia dopełnili Raszkowski, Adrian oraz Oskar Dmochewicz. Bochnianie szukali swoich okazji, ale ustępowali rywalom, a w decydujących momentach nie byli tak skuteczni, jak ich przeciwnicy. najbliżej powodzenia był Adam Wędzony, który z ostrego kąta trafił w słupek. Po jednym nieudanym meczu nie można oczywiście przekreślać wszystkiego, co udało się dotąd drużynie wypracować, jednak teraz zawodnicy już na pewno wiedzą, jak dużo jeszcze brakuje im do najmocniejszych przeciwników.

Porażka z Constractem będzie zapamiętana z wielu powodów, bo była pierwszą na poziomie Futsal Ekstraklasy, a do tego przerwała kilka świetnych serii. Poprzedni raz bochnianie w meczu ligowym punkty stracili 5 grudnia 2020 r., gdy w meczu 11. kolejki zremisowali na swoim terenie z 4-4 z Gwiazdą Ruda Śląska, natomiast niepokonani pozostawali, jeszcze nieco dłużej, bo od 21 listopada. Wtedy ulegli w Bochni „Akademikom” z Lublina 2-3. Potem już tylko wygrywali. Passa zatrzymała się na trzydziestu czterech wygranych spotkaniach z rzędu.

Constract Lubawa – BSF ABJ Powiat B=Bochnia 8-0 (3-0)
Pedro Silva 7′, 34′, Lucas 8′, 15′, Adriano Lemos 29′, 39′, Jakub Raszkowski 37′, Oskar Dmochewicz 40′

BSF ABJ Powiat Bochnia: Krystian Jaszczyński, Kevin Kollar – Minor Cabalceta, Piotr Matras, Marcin Czech, Milinton Tijerino, Jakub Burkowicz, Adam Wędzony, Daniel Blanco, Andrzej Musiał, Wojciech Przybył, Arkadiusz Budzyn. Trener: Klaudiusz Hirsch.

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *