V liga i Klasa okręgowa. Kolejne sukcesy GKS-u i BKS-u

737 0

Całkiem udany okres mają za sobą przedstawiciele naszego regionu w V lidze. Zwycięstwa odniosły GKS, BKS oraz Radłovia, a jedynie Korona musiała tym razem pogodzić się z porażką. Szczebel niżej doszło do kilku ciekawych pojedynków, a dramatyczny przebieg miały zwłaszcza mecze Błyskawicy z Sokołem oraz Rzezawianki z LKS-em Poręba Spytkowska.

V liga

6. kolejka

sobota, 10 września

BKS Bochnia 4-1 Tuchovia Tuchów
Patryk Nowak 14′, Bartosz Tokarczyk 57′, 78′, Mirosław Tabor 83′ – Krystian Bęben 35′

Bochnianie byli faworytem rywalizacji i od początku starali się zdominować rywali. Ci wprawdzie zdołali odpowiedzieć na trafienie Patryka Nowaka, jednak w drugiej połowie nie byli już równorzędnym rywalem dla zespołu Wojciecha Tajdusia. BKS odniósł drugie zwycięstwo z rzędu i powoli goni czołówkę.

Radłovia Radłów 2-0 Dunajec Nowy Sącz
Karol Jonak 50′, Sebastian Błoniarz 80′

Zespół Mirosława Sułka po zaciętym pojedynku zdołał rozprawić się z drużyną gości, która przed 6. kolejką miała w dorobku o oczko więcej. Wiele wskazuje na to, że fatalny poprzedni sezon odszedł już w zapomnienie i w obecnym ekipa z Radłowa będzie w stanie regularnie zdobywać punkty.

GKS Drwinia 2-1 Kolejarz Stróże
Michał Bajda 15′, Mikołaj Sąsiadek 75′ – Daniel Kmak 4′

Drużynę Łukasza Kuliga czekał poważny sprawdzian, ale była do niego dobrze przygotowana. Początek należał wprawdzie do gości, którzy szybko objęli prowadzenie, ale jeszcze przed upływem kwadransa do wyrównania doprowadził Michał Bajda. W drugiej połowie to miejscowi zdołali zadać decydujący cios i choć od 82. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla grającego trenera, to nie oddali już prowadzenia, wygrywając swój piąty mecz w sezonie.

Adrian Mrózek 18′, Mambe Camara 41′ – Sławomir Zubel 77′

Drużynie Sławomira Zubla nie wyszła pierwsza połowa, bo po słabym występnie musiała odrobić dwubramkową stratę. Misja powiodła się jedynie częściowo, bo trafienie zanotował grający trener, a gospodarze nie zdobyli już więcej bramek. Korona nie zdążyła już jednak doprowadzić do wyrównania i zajmuje obecnie dopiero 14. miejsce.

Klasa okręgowa

5. kolejka

Szreniawa Nowy Wiśnicz 2-3 Arkadia Olszyny
Dominik Juszczak 20′, Piotr Kokoszka 88′ – Patryk Waśko 42′, Kacper Szostek 48′, Karol Waśko 58′

Spotkanie trzymało w napięciu, ale tak jak większość poprzednich z udziałem Szreniawy, zakończyło się porażką tego zespołu. Gospodarze lepiej rozpoczęli spotkanie, a od 20. minuty prowadzili dzięki bramce Dominika Juszczaka, jednak w kolejnym fragmencie meczu to goście spisali się znacznie lepiej. Wyrównali tuż przed przerwą, a po zmianie stron dołożyli kolejne dwa gole. Szanse miejscowych na doprowadzenie choćby do remisu jeszcze zmalały po czerwonej kartce dla Dawida Brydniaka, ale ci zdołali jeszcze zmniejszyć straty. To jednak nie zdało się na wiele, bo goście nie dali się już zaskoczyć kolejny raz, dzięki czemu po końcowym gwizdki mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Arkadia po świetnym początku sezonu zajmuje 2. miejsce, a przecież ma jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie. Szreniawa jest dopiero 12.

Orzeł Dębno 3-2 Jadowniczanka Jadowniki
Jakub Ogar 11′, 54′, Artur Hebda 48′ – Sebastian Sępek 30′, Bartosz Rojkowicz 70′

Drużyna trenera Rafała Polichta przełamała się po dwóch nieudanych spotkaniach i tym razem zaprezentowała się nieźle. Wprawdzie w pierwszej połowie nie zdołała utrzymać skromnego prowadzenia, ale po zmianie stron znów uzyskała przewagę. Na dwa trafienia Orła goście odpowiedzieli tylko raz i to gospodarze mogli cieszyć się z trzeciej wygranej w sezonie.

Victoria Porąbka Uszewska 0-4 Naprzód Sobolów

Krystian Pilch 45′, 47′, 77′, Kamil Węglarz 65′

Beniaminek nie miał większych szans w starciu z rozpędzonym zespołem z Sobolowa. Niemal do przerwy skutecznie powstrzymywał gości, jednak jego opór został przełamany tuż przed końcem pierwszej połowy. To mocno podcięło skrzydła graczy Victorii. Bohaterem meczu został Krystian Pilch, który oprócz wspomnianego gola dołożył jeszcze dwa trafienia w drugiej połowie. Wiele wskazuje na to, że Naprzód w tym sezonie będzie liczył się w walce o miejsca w czołówce.

Błyskawica Proszówki 3-3 Sokół Maszkienice
Michał Kołdras 48, Filip Styrna 51′, Piotr Filipek 81′ (k.) – Dawid Curyło 10′, Tomasz Kozieł 29′, Mateusz Wawryka 31′

Rozegrana w całości w sobotę 5. kolejka obfitowała w ciekawe mecze, a ten był jej hitem. Poszczególne połowy tego spotkania diametralnie się od siebie różniły, bo w pierwszej górą byli goście, którzy na półmetku prowadzili już 3-0, natomiast w drugiej części gospodarze wzięli się w garść i doprowadzili do wyrównania niczym FC Liverpool w słynnym finale Ligi Mistrzów w sezonie 2004/05. Mimo straty punktów Sokół zachował pozycję lidera, Błyskawica jest nadal dopiero 8.

Rylovia Rylowa 1-2 Ceramika Muchówka
Dawid Smęda 43′ – Dawid Trzmiel 34′, 50′

Zespół Piotra Stawarza po udanym okresie znów zaskoczył negatywnie, ulegając Ceramice Muchówka, a bohaterem gości został Dawid Trzmiel, który zdobył obie bramki dla drużyny Bartłomieja Hołysta. Ceramika po trzecim zwycięstwie w sezonie awansowała na 5. miejsce i jeśli utrzyma dyspozycję z początku rundy, to tym razem może spokojnie zapewnić sobie utrzymanie. Rylovia mogła być liderem, a tymczasem spadła na 6. pozycję.

Strażak Mokrzyska 2-1 Sokół Borzęcin Górny
Jakub Cisoń 35′, 41′ – Bartłomiej Chmura 81′ (k.)

Prezentujący się całkiem nieźle na początku tego sezonu gospodarze nieźle rozpoczęli spotkanie. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy dwa trafienia zanotował Jakub Cisoń, przez co Strażak znacznie przybliżył się od odniesienia zwycięstwa. Oba gole padły po prostopadłych podaniach i strzałach w długi róg. Goście długo nie potrafili zmniejszyć strat, ale po czerwonej kartce dla Szymona Niedźwieckiego zaczęli zyskiwać przewagę. W ciągu ponad trzydziestu minut zdołali jednak zanotować tylko jedną bramkę i nie odwrócili już losów spotkania. Dzięki wygranej Strażak oddali się od najsłabszych ekip, natomiast Sokół zajmuje odległe 11. miejsce

Novi/Rzezawianka Rzezawa 3-4 LKS Poręba Spytkowska
Damian Żurawski 12′, 27′, Mateusz Klesiewicz 20′ – Paweł Borowiec 29′, Konrad Kołodziej 40′, 49′, Mateusz Góra 70′

Czekający na pierwszą wygraną beniaminek był już całkiem blisko osiągnięcia celu, ale po świetnej grze w pierwszych trzydziestu minutach zupełnie oddał pole rywalom. LKS nie poddał się i z nawiązką odrobił trzybramkową stratę, przebijając osiągnięcie Błyskawicy (a przy okazji także „The Reds” w finale LM :P). Drużyna trenera Kamila Króla pozostała na ostatnim miejscu w tabeli, LKS jest teraz 7.

Autor: Mateusz Filipek