Puchar Polski. BKS zrewanżował się Błyskawicy

639 0

BKS Bochnia pokonał w meczu finałowym Błyskawicę Proszówki 5-2, czym zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Bochni.

Błyskawica Proszówki – BKS Bochnia 2-5 (1-2)
Krzysztof Styrna 25′, 88′ – Hubert Skocz 11, Mirosław Tabor 38′, Klaudiusz Pach 69′, 90+1′, Bartosz Tokarczyk 90+2′

Te same zespoły spotkały się w finale przed dwoma laty oraz przed rokiem. Za pierwszym razem górą byli bochnianie, potem zwyciężyła Błyskawica, teraz znów to BKS wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Tym razem obie strony nastawiły się na ofensywną grą. Wynik już w 11. minucie otworzył Hubert Skocz, który wykorzystał podanie Mariusza Łyducha. Odpowiedź przyszła już po kolejnym kwadransie, gdy do remisu doprowadził Krzysztof Styrna. BKS ponownie zdołał objąć prowadzenie jeszcze przed przerwą, kiedy trafienie zanotował Mirosław Tabor. Po przerwie bochnianie nie spuścili z tonu, powiększając swoją przewagę dzięki trafieniu Klaudiusza Pacha. Taki rezultat utrzymał się niemal do ostatnich minut, ale w końcu gospodarze zanotowali trafienie kontaktowe i odzyskali nadzieję na doprowadzenie do remisu. Rzucili wszystkie siły na atak, jednak podjęcie ryzyka się nie opłaciło. W doliczonym czasie gry bochnianie wykorzystali dwie okazje i odnieśli ostatecznie wysokie zwycięstwo.

Wygrana BKS-u przy jednoczesnym tryumfie Korony Niedzieliska w rozgrywkach organizowanych przez PPN Brzesko oznacza, że zestaw lokalnych zwycięzców wygląda tak samo jak w sezonie 2020/21. Wtedy bochnianie dotarli aż do półfinału etapu wojewódzkiego, eliminując po drodze Nadwiślankę Nowe Brzesko (2-1) oraz Limanovię (1-0), ulegając dopiero Popradowi Muszyna (0-3). Korona odpadła już w 1/8 finału po przegranej 2-7 z Beskidem Andrychów.