Futsal Ekstraklasa. BSF zagra z MOKS-em

364 0

Po dwutygodniowej przerwie na mecze reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata wracają rozgrywki Futsal Ekstraklasy.
Zespół BSF-u ABJ Powiat Bochnia swój mecz 4. kolejki rozegra w sobotę o 16 w Białymstoku, a jego rywalem będzie MOKS Słoneczny Stok.

Początek sezonu był w wykonaniu bochnian co najmniej niezły. Wygrali oba domowe spotkania: z Legią Warszawa (6-4) i Red Dragons Pniewy (3-0), jednak wyjazdowy mecz z Constractem potoczył się zupełnie nie po ich myśli, bo przegrali go aż 0-8. Teraz znów udali się w daleką podróż, jednak wydaje się, że tym razem mają znacznie większe szanse na zdobycie punktów.

W okresie krótkiej przerwy od spotkań ligowych gracze bocheńskiego klubu nie próżnowali, choć musieli poradzić sobie bez trenera Klaudiusza Hirscha. Ten wraz z reprezentacją Polski wziął udział w turnieju finałowym Mistrzostw Świata 2022 w socca, czyli piłce nożnej sześcioosobowej. W rozegranych w Budapeszcie zawodach „biało-czerwoni” zajęli 3. miejsce, pokonując w meczu o brązowy medal Niemców 3-1.

Rywale mają za sobą nieco słabszy start. Co ciekawe, mieli podobny zestaw przeciwników. Na inaugurację przegrali 2-8 z Constractem, potem ulegli także 2-3 z Red Dragons. W ostatniej kolejce zdołali się w końcu przełamać, pokonując po zaciętym spotkaniu Clearex Chorzów 6-5. Jutrzejsza rywalizacja zapowiada się całkiem interesująco. Mierzący w górą połowę tabeli bochnianie z pewnością muszą powalczyć o komplet punktów, żeby już na początku sezonu umocnić swoją pozycję.