Piłka ręczna. Ostatni kwadrans przesądził o porażce

873 0

Mimo prowadzenia do przerwy 19-17, szczypiorniści MOSiR Bochnia doznali dotkliwej porażki 30-40 na własnej hali z SMS ZPRP III Kielce. O losach rywalizacji zadecydował ostatni kwadrans meczu, podczas którego goście zdobyli aż 12 bramek, zaś MOSiR zaledwie 6.

Podczas pierwszej części sobotniego meczu, gospodarze nie tylko dotrzymywali kroku wyżej notowanym rywalom, ale też przez większą część tego fragmentu gry mieli przewagę bramkową. Dobrze prezentowało się rozegranie bochnian. Po sześć bramek rzucili w pierwszej połowie Iwo Stopczyński i Bartosz Szpisak.

W drugiej części gry goście wyeliminowali zagrożenie ze strony rozgrywających MOSiR. W efekcie wspomniana dwójka, rzuciła w drugich 30 minutach, zaledwie trzy bramki (w tej części spotkania aż sześć trafień zaliczył Maciej Grech). Mimo dobrego początku drugiej części gry i zwiększenia prowadzenia do trzech bramek, goście doprowadzili do wyrównania już w 36 minucie, a po kolejnych 120 sekundach prowadzili już różnicą trzech trafień. Jeszcze przez kilka minut bochnianie próbowali odrobić straty, ale co najwyżej udawało im się utrzymywać stratę dwóch, trzech bramek do rywala. Później było już tylko gorzej. Z każdą minutą goście coraz bardziej zwiększali swoją przewagę. Widoczne było lepsze przygotowanie motoryczne młodych zawodników z Kielc, po których – w przeciwieństwie do gospodarzy – nie było aż tak widać upływającego czasu meczu, toczonego dodajmy w dobrym tempie. W efekcie, w ciągu ostatniego kwadransa bochnianie rzucili rywalom zaledwie 6 bramek, sami tracąc ich aż 12. Z dwubramkowej przewagi, zrobiła się dziesięciobramkowa strata na zakończenie spotkania. Bochnianie przegrali 30-40.

MOSiR Bochnia – SMS ZPRP III Kielce 30-40 (19-17)
MOSiR: Patryk Rolczyk, Łukasz Kruk – Iwo Stopczyński 9, Maciej Grech 8, Bartosz Szpisak 6, Piotr Kalinka 4, Bartosz Batko 1, Kacper Cąber 1, Michał Rogusz, Mateusz Błoniarczyk, Eryk Smęda, Tobiasz Kulig.
SMS:Kacper Kaleta, Olivier Kosmal – Oliwier Wojsa 7, Oskar Sondej 6, Aleksander Flak 5, Maksym Faliszewski 4, Marcel Latosiński 4, Maciej Kula 3, Kacper Stawowy 3, Paweł Chłopek 2, Olaf Tobera 2, Alan Myśko 2, Jan Marzec 1, Adrian Dorosz 1, Jan Wiśniewski.
kary: 2″ – 0″