Fogo Futsal Ekstraklasa. Czas na hit. BSF podejmie Rekord

367 0

Już dziś o godz. 17 w Hali Widowiskowo-Sportowej BSF ABJ Powiat Bochnia podejmie Rekord Bielsko-Biała. Mecz zapowiadany jest jako jeden z hitów 12. kolejki rozgrywek, które niedawno zyskały nowego sponsora tytularnego – firmę Fogo.

Przed zajmującym obecnie 4. miejsce zespołem trenera Klaudiusza Hirscha arcytrudne zadanie, ponieważ w obecnym sezonie „Rekordziści” chcą udowodnić, że choć stracili mistrzostwo na rzecz Piasta Gliwice, to wciąż są najmocniejsi w kraju. Zanotowali już dziewięć wygranych, a jedynej porażki doznali w pojedynku z Constractem Lubawa (3-5), z którym zresztą jeszcze na początku kampanii przegrali także bochnianie (0-8). BSF miał dwa tygodnie, by pozbierać się po rozczarowującym występie z AZS-em UW Wilanów (2-3) i przygotować plan na starcie z ligowym hegemonem, który obecnie przewodzi ligowej tabeli.

Obie strony znają się już całkiem nieźle, bo w lutym tego roku spotkały się w rozgrywkach Pucharu Polski na etapie 1/16 finału. Wtedy BSF świetnie rozpoczął, a umiejętnościami strzeleckimi błysnął Minor Cabalceta, jednak później goście doszli do głosu i ostatecznie zasłużenie wygrali 7-2. Teraz również to drużyna Jesusa „Chusa” Lopeza Garcii będzie wyraźnym faworytem. Bochnianie pokazali jednak już kilka razy, że na własnym terenie potrafią spisywać się bardzo dobrze. Dodatkowym smaczkiem będzie rywalizacja dwóch najlepszych obecnie strzelców Fogo Futsal Ekstraklasy – Cabalcety (13 bramek) oraz Pawła Budniaka z Rekordu (11 goli). Spośród pozostałych starć 12. serii gier warto zwrócić uwagę zwłaszcza na spotkanie Constractu Lubawa z Dremanem Opole. Ciekawie zapowiadają się także derby Wielkopolski, w których rywalizować będą Red Dragons oraz GI Malepszy Leszno.

12. kolejka

sobota 26 listopada
Słoneczny Stok Białystok – Red Devils Chojnice 17:00

Constract Lubawa – Dreman Opole Komprachcice 18:00

Clearex Chorzów – Legia Warszawa 19:00

Widzew Łódź – AZS UW Wilanów 19:00

Red Dragons Pniewy – GI Malepszy Leszno 20:00

14 grudnia
Piast Gliwice – AZS UŚ Katowice 19:00

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *