BFC. Ruszyły zapisy do I edycji turnieju Bochnia futsal Cup

535 0

W tym sezonie nie będzie kolejnej edycji Bocheńskiej Ligi Futsalu, za to w dniach 21 i 28 stycznia rozegrana zostanie I edycja turnieju Bochnia Futsal Cup. Organizatorzy wydarzenia przygotowali miejsce dla szesnastu zespołów.

Zawody odbędą się w dwie kolejne soboty: 21 stycznia oraz 28 stycznia 2023 r. w Hali Sportowej w Łapczycy koło Bochni. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie “W Zdrowym Ciele.” Dokładny terminarz zostanie podany niebawem po zakończeniu zapisów. Plan zawodów zakłada udział szesnastu zespołów podzielonych na cztery grupy (A-D). Z każdej z nich, po rozegraniu trwających 20 minut meczów systemem “każdy z każdym”, tradycyjnie do ćwierćfinału awansują po dwa najlepsze z każdej grupy, tworząc “Ścieżkę zwycięzców”. Pozostałe trafią do drugiej drabinki, nazwanej “Ścieżką przegranych”. W obu ścieżkach system rozgrywek będzie dokładnie taki sam. W każdej ścieżce zostaną rozegrane po cztery ćwierćfinały. Wygrani ćwierćfinałów awansują do półfinałów. Przegrani w kolejnej fazie stoczą ze sobą pojedynki o miejsca 5.-8. Wygrani dwóch półfinałów awansują do finału, przegrani zagrają w finałowej fazie mecz o 3. miejsce. Przegrani z ćwierćfinałów, którzy następnie wygrali swój mecz, zagrają o 5. pozycję. Przegrani w obu meczach fazy play-off zagrają natomiast o 7. miejsce w swojej ścieżce. Mecze o 1., 3., 5. oraz o 7. miejsce w danej ścieżce. Na koniec zostanie utworzona klasyfikacja końcowa. Drużyny ze “Ścieżki zwycięzców zajmą miejsca 1.-8., z kolei ze “Ścieżki przegranych” odpowiednio 9.-16. w klasyfikacji końcowej. Przedstawiony system rozgrywek gwarantuje każdemu zespołowi rozegranie sześciu spotkań po 20 minut (po 3 mecze każdego dnia, łącznie 120 minut w całych zawodach).

Pierwszego dnia turnieju, czyli 21 stycznia, rozegrane zostaną mecze fazy grupowej. Najpierw rozegrane zostaną wszystkie spotkania grupy A, a potem odpowiednio kolejnych grup. 28 stycznia rozegrane zostaną spotkania fazy play-off. Najpierw rozegrana zostanie w całości “Ścieżka przegranych”, a następnie “Ścieżka zwycięzców”, aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania drużyn na kolejne mecze. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na portalu Facebook pod wydarzeniem „Bochnia Futsal Cup”. Nasz portal będzie partnerem medialnym wydarzenia, dlatego uczestnicy oraz kibice mogą liczyć na zapowiedź, relacje i inne materiały z tego wydarzenia na łamach naszego portalu.

MF

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *