Klasa okręgowa. Błyskawica pokonała Orła, Sokół Borzęcin w opłakanym położeniu

645 0

Za nami już 22. kolejka. Aż w trzech spotkaniach padło tym razem zaledwie po golu, co jednak nie oznacza, że z boisk wiało nudą. Niezwykle ważne zwycięstwa odniosły walczące o utrzymanie Ceramika, Victoria i Rzezawianka. W hicie Orzeł uległ Błyskawicy, przez co walka o 1. miejsce trwa nadal. W fatalnym położeniu znalazł się Sokół Borzęcin Górny, który w niezwykle ważnym spotkaniu uległ Ceramice Muchówka.

22. kolejka
Rylovia Rylowa 2-0 Szreniawa Nowy Wiśnicz
Łukasz Dunaj 45’, Albert Skrzyński 90’

Zespół Piotra Stawarza potwierdził, że na własnym boisku zazwyczaj nie zawodzi i dość pewnie odniósł ósme domowe zwycięstwo. Gospodarze przeważali od samego początku, ale wyższość udokumentowali dopiero tuż przed przerwą, gdy do odbitej piłki dopadł Łukasz Dunaj i strzałem z dystansu zapewnił swojej ekipie prowadzenie. Także w drugiej połowie Rylovia cios zadała tuż przed końcem, gdy rywale grali już w osłabieniu po czerwonej kartce dla Bartłomieja Biłosa. Wynik strzałem z rzutu wolnego ustalił Albert Skrzyński.

Sokół Maszkienice 3-0 LKS Poręba Spytkowska
Dawid Wójcik 16’, Dariusz Gejza 41’, Patryk Tomczyk 90+3’

Gospodarze tym razem nawiązali do formy z jesieni, odnosząc dość pewne zwycięstwo. Już do przerwy prowadzili 2-0. Najpierw z bliska gola zdobył Dawid Wójcik, a potem fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Dariusz Gejza. Wynik po podaniu Tomasza Kozieła ustalił Patryk Tomczyk. Dla Sokoła była to trzecia wygrana bez straty gola z rzędu. Chwalony przez większość sezonu LKS tym razem zanotował jeden ze swoich słabszych występów.

Arkadia Olszyny 0-1 Victoria Porąbka Uszewska

Przemysław Łazarz 30’

Bezcenną bramkę dla gości zdobył po upływie dwóch kwadransów Przemysław Łazarz. Dla beniaminka to niezwykle ważna wygrana, choć nadal jest on poważnie zagrożony spadkiem. Pewna już utrzymania Arkadia nieco zawiodła, ale zachowała miejsce w górnej połowie tabeli.

Orzeł Dębno 1-2 Błyskawica Proszówki
Damian Śliwa 82’ – Krzysztof Styrna 32’, Karol Filipek 80’

Niekwestionowany hit tej serii gier stał na wysokim poziomie, zarówno pod względem gry, jak i emocji. Fenomenalni w meczach wyjazdowych zawodnicy Błyskawicy prowadzenie objęli na niespełna kwadrans przed końcem pierwszej połowy, gdy na listę strzelców wpisał się Krzysztof Styrna. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale brakowało im skuteczności. Ich sytuacja jeszcze się pogorszyła, gdy na 0-2 podwyższył Karol Filipek. Orzeł tym razem szybko odpowiedział bramką Damiana Śliwy, jednak więcej już nie wskórał. Zespół z Proszówek może pochwalić się już dziesiątym wyjazdowym zwycięstwem i pozostaje niepokonany w meczach na obcych boiskach. Orzeł stracił sporą szansę na przybliżenie się do awansu.

Jadowniczanka Jadowniki 0-1 Strażak Mokrzyska
Jakub Cisoń 54’

Stawką spotkania było przyklepanie utrzymania w lidze, bo wydaje się, że 26 zdobytych punktów powinno gwarantować zajęcie bezpiecznego miejsca. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla gości na początku drugiej połowy Jakub Cisoń. Po już ósmej porażce z rzędu Jadowniczanka nadal nie może być pewna utrzymania, zwłaszcza że pewność siebie zawodników została mocno podkopana. Strażak po skromnym zwycięstwie może czuć się już dość bezpieczny.

Naprzód Sobolów 0-1 Novi/Rzezawianka Rzezawa
Mateusz Klesiewicz 80’

Faworytem rywalizacji byli gospodarze, ale walczący ambitnie zawodnicy Kamila Króla nie zamierzali łatwo się poddawać. Niemal przez cały mecz utrzymał się wynik bezbramkowy, a na 10 minut przed końcem bezcennego gola dla Rzezawianki zdobył Mateusz Klesiewicz. Goście sprawili ogromną niespodziankę i choć pozostają dopiero 13. zespołem w lidze, to znów postawili krok w stronę utrzymania.

Ceramika Muchówka 3-1 Sokół Borzęcin Górny
Sylwester Bienias 32’, Marcin Kukla 38’, 84’ – Arkadiusz Drabik 1’

To był typowy mecz o sześć punktów. Goście idealnie rozpoczęli mecz, bo już na samym początku udało się im objąć prowadzenie. Problem w tym, że potem zabrakło im werwy oraz umiejętności i z czasem Ceramika zdołała przejąć inicjatywę. Trafienie Sylwestra Bieniasa oraz dwa gole Marcina Kukli rozstrzygnęły losy rywalizacji. Wygrana Ceramiki spowodowała, że ta ekipa już bliska zapewnienia sobie pozostania w lidze. Sokół znalazł się w tragicznym położeniu i wydaje się, że nie zdoła już opuścić ostatniej pozycji. Na pewno nie uda się to, jeżeli na ostatnie mecze zespół nie poprawi wyraźnie swojej dyspozycji.