Klasa okręgowa. Orzeł jeszcze bliżej awansu, Jadowniczanka przerwała passę porażek

563 0

Wygrana Orła Dębno przy jednoczesnym remisie Sokoła Maszkienice spowodowała, że pierwsza z drużyn jest już o mały krok od awansu do V ligi. Wydarzyć może się jednak jeszcze wiele, bo szanse na zajęcie 1. miejsca ma jeszcze Rylovia, która w czwartek ograła Błyskawicę. Fatalną passę porażek zdołała przełamać Jadowniczanka, dzięki czemu może być spokojna o utrzymanie.

25. kolejka

Sokół Maszkienice 1-1 Arkadia Olszyny
Dawid Wójcik 90+7′ – Grzegorz Krakowski 50′

Wicelider w najważniejszym momencie nie zdołał ograć pewnego utrzymania beniaminka i po słabym występie stracił ważne punkty. Arkadia była bliska wywiezienia kompletu „oczek”, co zapewniłoby jej utrzymanie 7. pozycji, bo na początku drugiej połowy objęła prowadzenie po strzale Grzegorza Krakowskiego. Gospodarze atakowali, jednak brakowało im werwy. Opór rywali przełamali dopiero w doliczonym czasie gry, gdy mieli już liczebną przewagę po czerwonej kartce dla Grzeogrza Nowaka. Sokół nadal jest na dobrej drodze, by zająć przynajmniej miejsce premiowane udziałem w barażach, jednak musi wygrać swój wyjazdowy mecz z Naprzodem, co może być trudnym zadaniem. Generalnie strata punktów z Arkadią w takim momencie to spora wpadka i może zespół Mateusza Borowca drogo kosztować.

Ceramika Muchówka 0-0 Naprzód Sobolów

Gospodarze walczyli o to, by zapewnić sobie utrzymanie, goście mogli mieć jeszcze nadzieję, że będą w stanie powalczyć o miejsce na podium. Z tej perspektywy bezbramkowy remis jest zdecydowanie lepszy dla Ceramiki, która osiągnęła swój cel. Naprzód może być rozczarowany, bo nie przeskoczył w tabeli Błyskawicy i by zająć 4. miejsce musi w ostatniej kolejce zdobyć więcej punktów niż ekipa z Proszówek.

Sokół Borzęcin Górny 0-2 Jadowniczanka Jadowniki
Tomasz Gałka 22′, 70′

Pogodzona ze spadkiem drużyna gospodarzy znów wypadła słabo i nie zdołała zatrzymać również kiepsko prezentującej się w tej rundzie ekipie gości. Bohaterem spotkania został Tomasz Gałka, który najpierw skutecznie przymierzył z dystansu, a w drugiej połowie wykończył szybki atak. Jadowniczanka przerwała fatalną passę dziesięciu porażek i może być już pewna utrzymania.

LKS Poręba Spytkowska 0-0 Szreniawa Nowy Wiśnicz

Nie było to zdecydowanie wybitne widowisko. Mocno osłabieni kadrowo gospodarze mogą być zadowoleni, bo w rundzie wiosennej nie dali się pokonać na własnym boisku, z kolei ekipa Marcina Motaka zapewniła sobie utrzymanie i choć przez większość kampanii znajdowała się blisko dna, to teraz zajmuje niezłe 8. miejsce.

Novi/Rzezawianka Rzezawa 0-5 Orzeł Dębno
Józef Nowak 38′, Szymon Michałek 52′, Jakub Ogar 76′ (k.), 78′, Sławomir Kural 87′ (k.)

Gospodarze walczyli z całych sił, by choć trochę przybliżyć się do utrzymania, jednak w rywalizacji z liderem tabeli zabrakło im jakości. W przerwie można jeszcze było mieć wątpliwości, czy Orzeł wygra, bo było tylko 0-1, ale po zmianie stron zespół Sebastiana Grenia był bardzo skuteczny, wykorzystał też dwa rzuty karne. Dębnianie mają wszystko w swoich rękach i do awansu potrzebują remisu w ostatniej kolejce. Rzezawianka straciła szansę na zajęcie pozycji wyższej niż 12. Aby pozostać w lidze, musi w bezpośrednim pojedynku co najmniej zremisować z Victoria Porąbka Uszewska oraz liczyć na to, że Korona Niedzieliska utrzyma się w V lidze.

Strażak Mokrzyska 2-3 Victoria Porąbka Uszewska
Jan Cisak 26′, Sebastian Mularz 80′ – Dariusz Łazarz 31′, Krzysztof Pałka 61′, Piotr Pałucki 68′

Duży wpływ na wynik tego spotkania miały stałe fragmenty gry. Obie strony zdobyły w ten sposób po dwa gole, ale beniaminek był w stanie zaskoczyć jeszcze rywali z gry. Ta wygrana może jeszcze przynieść Victorii korzyść, jeśli w ostatniej kolejce ta wygra z z Rzezawianką i zapadną pomyślne dla drużyn z naszego regionu rozstrzygnięcia w V lidze.

1. Orzeł Dębno 25 55 77-21
2. Sokół Maszkienice 25 53 55-26
3. Rylovia Rylowa 25 52 60-23
4. Błyskawica Proszówki 25 48 54-40
5. Naprzód Sobolów 25 48 54-33
6. LKS Poręba Spytkowska 25 44 41-34
7. Arkadia Olszyny 25 30 38-56
8. Szreniawa Nowy Wiśnicz 25 27 39-42