Fogo Futsal Ekstraklasa. Piotr Matras odchodzi z BSF-u do Piasta

397 0

Kapitan BSF-u ABJ Powiat Bochnia od przyszłego sezonu reprezentować będzie barwy brązowych medalistów za sezon 2022/23. To z pewnością ogromna strata dla bocheńskiej drużyny, ponieważ 23-latek był jednym z liderów oraz postacią, wokół której chciano zbudować mocną ekipę na kolejne edycje rozgrywek.

23-latek w sezonie 2022/23 rozegrał w barwach bochnian 28 ligowych meczów, notując 10 goli. Po imponującym początku wielu, nie tylko bocheńskich kibiców domagało się powołania go do seniorskiej reprezentacji Polski. Na razie nie dostąpił tego wyróżnienia, ale w mającym mistrzowskie aspiracje Piaście zapewne będzie mu łatwiej zwrócić większą uwagę trenera Błażeja Korczyńskiego. Matras swoją czteroletnią przygodę z BSF-em zamknął dorobkiem 80 meczów i 47 goli. Wcześniej święcił sukcesy z drużynami młodzieżowymi, zdobywając przede wszystkim złote medale w kategoriach U-16 i U-18 Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Był również ważną postacią reprezentacji U-19, która na ME na Łotwie w 2019 r. dotarła do półfinału.

Bocheńska drużyna stanie teraz przed ogromnym wyzwaniem zastąpienia jednego z kluczowych graczy. Wkrótce przekonamy się, czy odejście Matrasa nie przekona do zmiany otoczenia również innych ważnych zawodników.

MF

źródło: BSF ABJ Powiat Bochnia

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *