Klasa okręgowa. Strażak rozbił Błyskawicę, Okocimski II, Sokół i Szreniawa z kolejnymi zwycięstwami

566 0

2. kolejka Klasy okręgowej przeszła już do historii. Po udanej inauguracji kolejny krok na drodze do zajęcia wysokich pozycji postawiły drużyny Strażaka, Okocimskiego II, Szreniawy oraz Sokoła. Nieudane występy sprzed tygodnia powetowały sobie Rylovia oraz Jadowniczanka. Ten ostatni zespół pożegnał swojego wieloletniego zawodnika Daniela Bujaka, który zakończył przygodę z piłką nożną.

Klasa okręgowa

2. kolejka
czwartek 17 sierpnia

Naprzód Sobolów 2-4 Sokół Maszkienice
Grzegorz Solecki 10′, Dawid Serafin 86′ (k.) – Tomasz Kozieł 13′ (k.), Mariusz Kasprzyk 30′, Dawid Wójcik 48′, Paweł Borowiec 72′

Wygrać na boisku Naprzodu nie jest łatwo, ale Sokół dokonał tego drugi raz w ciągu nieco ponad dwóch miesięcy. Tym razem starcie nie miało aż tak dramatycznego przebiegu jak to z ostatniej kolejki poprzedniego sezonu, ale i tak było ciekawie. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po główce Grzegorza Soleckiego, ale błyskawicznie je stracili. Po zagraniu ręką w polu karnym „jedenastkę” wykorzystał Tomasz Kozieł. Sokół przewagę uzyskał po dwóch kwadransach, kiedy niefortunne zagranie zanotował Mariusz Kasprzyk. Tuż po przerwie goście poszli za ciosem i powiększyli przewagę po rzucie rożnym. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale nadziali się na szybki atak, po którym Paweł Borowiec minął bramkarza, a następnie posłał piłkę do bramki. Naprzód stać było już tylko na zdobycie bramki z rzutu karnego, która zmniejszyła rozmiar porażki. Sokół wygrał drugi raz w sezonie i utrzymał się w ścisłej czołówce.

sobota 19 sierpnia
Jadowniczanka Jadowniki 3-1 Orzeł Cikowice
Andrzej Stec 19′, 27′, Bartłomiej Okas 48′ – Adam Dunaj 38′ (k.)

O losach rywalizacji przesądziła skuteczność gospodarzy po rzutach rożnych. W ten sposób zdobyli dwie pierwsze bramki, które ustawiły przebieg spotkania. Beniaminek odzyskał nadzieję na doprowadzenie do wyrównania pod koniec pierwszej połowy, kiedy rzut karny wykorzystał Adam Dunaj. Chwilę później Jadowniczankę przed stratą drugiego gola uchronił Bartłomiej Ciszkowicz. Tuż po zmianie stron miejscowi wykorzystali błąd rywali, podwyższając na 3-1. Wynik już nie uległ zmianie. Dla Jadowniczanki to zwycięstwo jest niezwykle cenne, bo powinno podnieść morale po porażce ze Strażakiem. Do tego w okazały sposób pożegnany został Daniel Bujak, który po wielu latach gry w klubie z Jadownik postanowił zawiesić buty na kołku. Beniaminek na razie musi czekać na pierwsze punkty.

niedziela 20 sierpnia
Błyskawica Proszówki 0–4 Strażak Mokrzyska
Janusz Grochola 6′, 85′, Igor Świerczek 13′, Jakub Cisoń 47′

Obie drużyny po udanych występach przystąpiły do rywalizacji ze sporymi nadziejami. Początek ułożył się zdecydowanie po myśli gości. Już w 6. minucie Janusz Grochola odebrał piłkę rywalowi pod bramką gospodarzy i wykorzystał świetną okazję. Chwilę później ten sam gracz dośrodkował w pole karne, a skutecznym strzałem popisał się Igor Świerczek. Błyskawica próbowała odrobić straty, ale drugą połowę rozpoczęła bardzo nieudanie. Strażak wykorzystał już pierwszą okazję, gdy po dośrodkowaniu Grocholi uderzył Jakub Cisoń. Miejscowi musieli podjąć ryzyko, ale nie wskórali nic, za to stracili po kontrataku czwartą bramkę. Bohaterem spotkania został Grochola, który zanotował po dwie bramki i asysty. Goście potwierdzili, że w letniej przerwie przeszli metamorfozę i po doskonałym występie pokonali wysoko notowanego przeciwnika. Ich wygranej nie można teraz rozpatrywać w kategoriach sensacji, ale jej rozmiar jest bez wątpienia niespodzianką. To na pewno doda zawodnikom pewności siebie przed kolejnymi meczami.

Okocimski KS II Brzesko 4–0 Ceramika Muchówka
Dawid Lizak 21′, 37′, Jakub Stabrawa 85′ (s.), Igor Martyna 90′

Sam stawiałem gospodarzy w roli faworytów tego spotkania, jednak spodziewałem się zaciętej rywalizacji. Skończyło się na dość jednostronnym pojedynku i wysokiej wygranej beniaminka. Skutecznością błysnął Dawid Lizak, który w pierwszej połowie zanotował dwa gole. OKS II po drugim zwycięstwie rozgościł się w czołówce i nie wykluczone, że zostanie tam na dłużej. Ceramika zanotowała jedno wyraźne zwycięstwo oraz jedną wysoką porażkę, więc trudno przewidzieć, na co będzie ją stać w tym sezonie.

Arkadia Olszyny 1–3 Rylovia Rylowa
Michał Kuboń 69′ – Adam Wojewoda 24′, 38′, Krzysztof Sikora 52′

Goście przewagę uzyskali po dwóch trafieniach Adama Wojewody. Po przerwie podanie Łukasza Dunaja wykorzystał Krzysztof Sikora i stało się niemal pewne, że zespół Piotra Stawarza zgarnie komplet punktów. Bezradna przed długi czas Arkadia zdołała odpowiedzieć bramką Michała Kubonia, a pod koniec rywalizacji stworzyła sobie kilka okazji, ale nie zdołała już doprowadzić do remisu. Rylovia zrehabilitowała się po nieudanej inauguracji, natomiast gospodarze doznali drugiej domowej porażki i przed kolejnymi spotkaniami zdecydowanie mają nad czym pracować.

Szreniawa Nowy Wiśnicz 4–0 LKS Poręba Spytkowska
Dawid Brydniak 34′, Arkadiusz Goryczka 40′, Bartłomiej Biłos 49′, Paweł Świątek 78′

Goście naporowi miejscowych opierali się przez nieco ponad dwa kwadranse, ale potem dali się zaskoczyć. Szreniawa w krótkim odstępie zdobyła dwa gole, a po zmianie stron jeszcze powiększyła przewagę. Ekipa Tomasza Rogóża zanotowała dobry start, nie tracąc na razie choćby jednego gola. Oczywiście należy pamiętać, że LKS dopiero zgrywa się po burzliwym okresie i przynajmniej na początku sezonu może być jedną ze słabszych drużyn, ale wciąż wypada pochwalić wiśniczan za drugi dobry ligowy występ.

Novi/Rzezawianka Rzezawa 0–3 Victoria Porąbka Uszewska
Krystian Zdeb 50′, 77′, Fabian Kural 85′

Po bezbramkowej pierwszej części to goście zdołali pierwsi zdobyć bramkę. Novi/Rzezawianka musiała zagrać odważniej, ale nie zdołała doprowadzić do remisu, za to Victoria wykorzystała kolejne ataki. Goście zrewanżowali się za czerwcową wysoką porażkę, która na tamten moment pozbawiała ich szans na utrzymanie. Widać, że w przerwie letniej Novi/Rzezawiance nie udało się utrzymać przyzwoitej formy z wiosny i musi mozolnie odbudowywać swoją pozycję. Nie ma gwarancji, że ta misja znów zakończy się powodzeniem.

1. Szreniawa Nowy Wiśnicz 2 6 7-0
2. Okocimski KS II Brzesko 2 6 6-0
3. Sokół Maszkienice 2 6 7-2
4. Strażak Mokrzyska 2 6 6-1
5. Naprzód Sobolów 2 3 3-4
6. Błyskawica Proszówki 2 3 6-4
7. Jadowniczanka Jadowniki 2 3 4-3
8. Rylovia Rylowa 2 3 3-2