Klasa okręgowa. Rylovia rozbiła Błyskawicę, Szreniawa z kolejną wygraną

479 0

Za nami 12. kolejka. Najważniejszymi wydarzeniami były wysokie zwycięstwa Rylovii i Szreniawy w starciach z przeciwnikami z czołówki. Atak Okocimskiego II na pozycję lidera odparł Sokół, który pewnie ograł Jadowniczankę.

Strażak Mokrzyska 4-0 LKS Poręba Spytkowska
Rafał Moneta 10′, Marek Handzlik 14′, Igor Świerczek 25′, Piotr Kowalczyk 81′

Gospodarze byli wyraźnymi faworytami i nie zawiedli. Już po dwóch kwadransach było 3-0 dla Strażaka, co praktycznie rozstrzygnęło losy spotkania. Niestety LKS znów nie był w stanie przeciwstawić się rywalowi, przez co zanotował już jedenastą porażkę w rundzie. Strażak utrzymał 8. miejsce.

Szreniawa Nowy Wiśnicz 5-2 Naprzód Sobolów
Damian Drożdż 55′, Piotr Kokoszka 62′ (k.), Krystian Kita 63′, Marcin Palej 65′, Jakub Smoleń 83′ – Błażej Pieprzyk 13′, Krystian Pilch 69′

Formalnym gospodarzem była Szreniawa, ale faktycznie odbyło się ono na boisku w Sobolowie. Podopieczni Tomasza Rogóża byli ostatnio na fali, ale dość szybko dali się zaskoczyć. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem Naprzodu, ale potem ich przeciwnicy ruszyli do zdecydowanych ataków. Szybko po wznowieniu wyrównali, a następnie poszli za ciosem i w krótkim czasie dołożyli aż 3 gole. Ekipa z Sobolowa szybko odrobiła jedną bramkę, ale wciąż przegrywała aż dwiema. Teraz to ona musiała podjąć ryzyko, co było wodą na młyn dla WKS-u. Wynik ustalił Jakub Smoleń. Dla Szreniawy było to już czwarte zwycięstwo z rzędu. Dzięki niemu awansowała na 4. miejsce w tabeli. Naprzód jest 7.

Arkadia Olszyny 3-2 Victoria Porąbka Uszewska
Kacper Szostek 10′, Kacper Kubis 45+1′, Miłosz Kuśmierski 52′ – Przemysław Łazarz 41′, Krystian Zdeb 90+5′

Nieźle dysponowani w tej rundzie gospodarze bardzo dobrze weszli w to spotkanie, szybko uzyskując prowadzenie. Victoria próbowała się przeciwstawić i nawet przez chwilę mogła cieszyć się z remisu, jednak bardzo szybko miejscowi odzyskali przewagę. W drugiej połowie Arkadia szybko odskoczyła na dwa trafienia, co pozwoliło jej utrzymać prowadzenie nawet wobec ambitnej postawy rywali. Bramka w doliczonym czasie gry nie zmieniła już losów rywalizacji.

Orzeł Cikowice 4-0 Ceramika Muchówka
Michał Piński 43′, Adrian Murdza 45′, Adrian Murdza 55′, Krzysztof Piński 89′

To spotkanie zapowiadało się na zacięte, ale taki był jedynie jego początek. Gospodarze zdołali przełamać opór rywali tuż przed przerwą, ale od razu dołożyli drugie trafienie i na przerwę schodzili z prowadzeniem 2-0. Druga część była podobna. To Orzeł był skuteczniejszy, dzięki czemu dołożył kolejne bramki. Dzięki wygranej zbliżyły się na 2 punkty do drużyny z Muchówki.

Novi/Rzezawianka 0-4 OKS Okocimski Brzesko
Szymon Kozieł 44′, Arkadiusz Zuzia 47′, 69′, 83′

Starcie jednej z dwóch wyraźnie najsłabszych drużyn tej rundy z wiceliderem nie zapowiadało się szczególnie ekscytująco. Emocji faktycznie nie było zbyt wiele, ponieważ goście swoją jakością zdominowali przeciwników. Bohaterem został Arkadiusz Zuzia, który w drugiej połowie skompletował hat-tricka. Wygrana pozwoliła OKS-owi wskoczyć na moment na pierwsze miejsce.

Rylovia Rylowa 5-1 Błyskawica Proszówki
Tomasz Wojewoda 36′, Hubert Pukal 44′, 73′, 80′, Krystian Lalik 90+3′ – Karol Filipek 47′

Obie drużyny potrzebowały zwycięstwa, by u schyłku rundy choć trochę zwiększyć swoje szanse na awans. Od początku bardziej konkretni w swoich poczynaniach byli gospodarze, którym prowadzenie zapewnił Tomasz Wojewoda. Potem rozpoczęło się show Huberta Pukala, który swoimi trzema zdobytymi bramkami poprowadził drużynę do niezwykle cennego zwycięstwa. Zazwyczaj bardzo mocna na wyjazdach Błyskawica tym razem została poskromiona, co kosztowało ją spadek na 5. miejsce.

Sokół Maszkienice 4-1 Jadowniczanka Jadowniki
Paweł Borowiec 51′, Norbert Martuszewski 65′, Dawid Wójcik 69′, Maciej Buch 80′ – Michał Żak 31′

Gracze Sokoła znali już wynik spotkania Okocimskiego II z Novi/Rzezawianką, więc wiedzieli, że muszą wygrać, by powrócić na fotel lidera. Rozpoczęli niefortunnie, bo już w 21. minucie czerwoną kartką ukarany został bramkarz Mariusz Mucek. W przewadze Jadowniczanka objęła prowadzenie, ale tuż przed przerwą sama straciła Ignacego Bujaka, który również został odesłany przez sędziego do szatni. W rywalizacji 10 na 10 lepiej poradzili sobie gospodarze, którzy od początku drugiej połowy zaczęli narzucać swoje warunki. Szybko wyrównali, a później dokładali kolejne bramki, co zapewniło im wysokie zwycięstwo i powrót na 1. miejsce. Gracze Jadowniczanki mają czego żałować, bo w pewnym momencie naprawdę mieli po swojej stronie wiele atutów, a skończyli bez żadnej zdobyczy.

1. Sokół Maszkienice 12 31 41-13
2. Okocimski KS II Brzesko 12 28 34-14
3. Rylovia Rylowa 12 26 29-14
4. Szreniawa Nowy Wiśnicz 12 24 35-22
5. Błyskawica Proszówki 12 23 37-22
6. Arkadia Olszyny 12 19 28-23
7. Naprzód Sobolów 12 19 30-22
8. Strażak Mokrzyska 12 19 27-18