Fogo Futsal Ekstraklasa. Piast rozbił BSF w pierwszym meczu

159 0

Pierwsze spotkanie w play-offach było dla zespołu Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu trudnym doświadczeniem. Podopieczni Antuna Bacicia przegrali wysoko z Piastem Gliwice.

BSF ABJ Powiat Bochnia 2–8 Piast Gliwice
Arkadiusz Budzyn 11′, Łukasz Biel 13′ – Edgar Varela 1′, Rick 12′, 20′, 24′, Arkadiusz Budzyn 19′ (s.), Vini 28′, Breno Bertoline 30′, 33′

BSF: Kevin Kollar, Dominik Kamiński, Oliwier Piwowarczyk – Pedro Pereira, Minor Cabalceta, Adam Wędzony, Arkadiusz Budzyn, Mateusz Prokop, Kamil Surmiak, Iwo Wolnik, Ivan Petrović, Wojciech Przybył, Wojciech Doroszkiewicz, Łukasz Biel. Trener: Antun Bacić.

Tym razem BSF nie zdołał sprawić ekipie z Gliwic większych problemów. Doświadczeni goście potrzebowali zaledwie kilkudziesięciu sekund, by objąć prowadzenie, a bramkę zdobył Rick. Bochnianie po dziesięciu minutach odpowiedzieli trafieniem Arkadiusza Budzyna, ale remis utrzymał się jedynie chwilę, bo drugie trafienie zanotował Brazylijczyk. I tym razem bochnianie wyrównali, jednak to był ich ostatni dobry moment. Tuż przed przerwą goście zadali dwa ciosy, które zapewniły im bardzo dobrą pozycję na półmetku zmagań.

Druga połowa to okres już zupełnie pod kontrolą Piasta. Goście mogli korzystać z tego, że bochnianie podejmowali coraz większe ryzyko i wykorzystywali kolejne okazje. Pierwszoplanową rolę odegrał Rick, notując hat-tricka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2-8. Dla BSF-u to historyczny mecz, ale na pewno nie będzie wspominany zbyt miło.

W pozostałych parach zgodnie z oczekiwaniami wygrały ekipy Constractu oraz Rekordu. W najciekawiej zapowiadającej się parze Dreman rozbił GI Malepszy Leszno, jako jedyny ogrywając wyżej notowanego przeciwnika. Drugie spotkanie zaplanowano na sobotę. Bochnianie muszą wygrać, by pozostać w grze. Jeśli dojdzie do trzeciego starcia, to ponownie odbędzie się ono na terenie Piasta.