Fogo Futsal Ektraklasa. BSF zakończył sezon porażką z Piastem

163 0

BSF ABJ Powiat Bochnia uległ Piastowi Gliwice 2-7 w drugim spotkaniu I rundy play-offów. Druga porażka w serii oznacza, że bochnianie odpadli z dalszej rywalizacji.

Piast Gliwice 7-2 BSF ABJ Powiat Bochnia
Rick 4′, 26′, Bruno Graça 7′, Edgar Varela 12′, Vinicius Lazaretti 20′, Luizinho 25′, Rafael Cadini 38′ – Adam Wędzony 15′, 27′

Podopieczni Antuna Bacicia musieli wygrać, by przedłużyć nadzieje na awans, ale od początku było im ciężko nawiązać walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem. Piasta na prowadzenie po szybkim ataku wyprowadził Rick, który już w pierwszym meczu mocno zalazł bochnianom za skórę. Po niemal bliźniaczej szybkiej akcji na 2-0 podwyższył Bruno Graca i sytuacja BSF-u stała się już bardzo trudna. Zespół z „Solnego Miasta” musiał atakować coraz odważniej, ale była to woda na młyn dla gospodarzy. Po jednym z kolejnych kontrataków na 3-0 podwyższył Edgar Varela. Cień nadziei po rozegraniu rzutu rożnego dał gościom Adam Wędzony, ale tuż przed przerwą grający z wycofanym bramkarzem zawodnicy BSF-u dali się zaskoczyć i stracili kolejną bramkę.

Wynik 4-1 na starcie drugiej połowy postawił bochnian w fatalnym położeniu. Trener Orlando Duarte postanowił przejąć kontrolę nad meczem i również wycofywał bramkarza, co przyniosło bramkę Luizinho. Niedługo później zawodnicy BSF-u dwukrotnie zagrali z bramkarzem, przez co Piast otrzymał rzut wolny pośredni. Po sprytnym rozegraniu z najbliższej odległości trafienie zanotował Rick. Bochnianie próbowali się jeszcze odgryźć i walczyli do końca, jednak dało im to jedynie drugą bramkę. Piast trafił jeszcze raz i ostatecznie wygrał 7-2.

Choć spotkania play-offów zostały przegrane przez BSF wyraźnie, to sezon 2023/24 bochnianie mogą zapisać na plus. W sezonie zasadniczym rozegrali wiele świetnych spotkań, dostarczając sporo emocji swoimi występami. Już po dwóch spotkaniach oprócz Piasta awans zapewniły sobie drużyny Constractu i Rekordu. Mistrzowie Polski męczyli się w starciu z Widzewem, ale dopięli swego. Do trzeciego spotkania dojdzie tylko w rywalizacji GI Malepszy Arth Soft Leszno z Dremanem, ponieważ po zaciętym spotkaniu ekipa z Wielkopolski wygrała 4-3 i wyrównała stan rywalizacji. Decydujące starcie zostanie rozegrane już dziś o 20 a gospodarzem ponownie będzie GI Malepszy. Piast w półfinale spotka się z Rekordem Bielsko-Biała.

Drugie mecze, 27 kwietnia:
Piast Gliwice 7–2 BSF ABJ Powiat Bochnia
Awans: Piast

Constract Lubawa 2–1 Widzew Łódź
Awans: Constract

Rekord Bielsko-Biała 6–0 Legia Warszawa
Awans: Rekord

Futsal Leszno – Dreman Opole Komprachcice
Stan rywalizacji: 1-1

Trzeci mecz:
Futsal Leszno – Dreman Opole Komprachcice 28 kwietnia, 20:00

MF

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *