Liga okręgowa. GOSiR ukarany walkowerem. Spada na ostatnie miejsce

435 0

W środę na stronie brzeskiego Podokręgu Piłki Noznej pojawił się komunikat Komisji Dyscypliny, która nałożyła na GOSiR Rzezawiankę karę 600 zł za udział nieuprawnionych zawodników w meczu ligi okręgowej, przeciwko LKS Poręba Spytkowska. Na boisku wygrał GOSiR 2-0. Dzięki czemu zyskał przewagę aż 5 punktów nad ostatnim w tabeli zespołem z Poręby Spytkowskiej.

GOSiR i LKS Poręba, to drużyny które zdobyły najmniej punktów w tym sezonie ligi okręgowej. Od dłuższego czasu zajmują ostatnie miejsca w ligowej stawce. Obie drużyny najprawdopodobniej opuszczą tę klasę rozgrywkową. Przed spotkaniem rzezawianie wyprzedzali Porębę o dwa punkty. Wygrana dawała im przewagę już pięciu „oczek”. Tymczasem ,jak się okazało, w meczu przeciwko Porębie w zespole z Rzezawy wystąpili juniorzy, którzy dzień wcześniej rywalizowali w młodzieżowych rozgrywkach przebywając na boisku 60 minut. Zgodnie z przepisami nie mogli zagrać w jakimkolwiek innym meczu ligowym w ciągu kolejnych 48 godzin (gdyby zagrali do 45 minut, mogliby zagrać z Porębą Spytkowską maksymalnie jedną połowę meczu). W związku z powyższym przyznano walkower zespołowi z Poręby Spytkowskiej, który tym samym opuścił ostatnie miejsce w ligowej stawce spychając nań ekipę GOSiR.