V liga i Klasa okręgowa. Przerwana seria Okocimskiego, Sokół musi poczekać na awans

321 0

Czas podsumować, jak rozpoczął się czerwiec w rozgrywkach niższych lig piłkarskich. Niestety od awansu oddalił się Okocimski Brzesko, który przegrał z Dunajcem Zakliczyn. GKS Drwinia wygrał za to z Orłem Dębno. Szampany muszą nadal chłodzić w Maszkienicach, bo Sokół tylko zremisował z Jadowniczanką i nadal nie może być pewny zajęcia 1. pozycji w „okręgówce”.

16. Orkan Szczyrzyc 27 12 23-90

To była kolejka wyrównanych spotkań, ponieważ jedynie Zalesianka zdołała wysoko ograć GLKS Gromnik, Sokół pokonał 2-0 Kolejarza, a pozostałych 6 spotkania padł remis lub jedna ze stron wygrała maksymalnie różnicą jednego gola.

Niestety po serii czterech wygranych w końcu porażki doznał walczący o awans Okocimski. Ekipa Sebastiana Klimczyka rywalizowała z innym pretendentem do uzyskania prawa do gry na wyższym szczeblu, Dunajcem Nowy Sącz. Mecz był zacięty, a dzięki bramce Łukasza Kruczka zwycięsko wyszli z niego goście. Porażka powoduje, że OKS spadł na 5. miejsce w tabeli kosztem właśnie Dunajca oraz Sokoła Słopnice i na 3 kolejki przed końcem traci 5 punktów do Podhalanina Biecz oraz 4 do Sandecji II. Szkoda, bo to oznacza, że szanse na awans znacząco stopniały.

W rywalizacji GKS-u Drwinia z Orłem Dębno górą byli gospodarze. Niewiele zabrakło do podziału punktów, który byłby już siódmym dla beniaminka w rundzie wiosennej, jednak ostatecznie zakończyło się szóstą przegraną, bo w doliczonym czasie gry bramkę dla miejscowych zdobył Ivan Lovkin. Wygrana powoduje, że GKS nie spadnie w tym sezonie już poniżej 12. miejsca, a może jeszcze z powodzeniem walczyć o 9. Orzeł bez zdolności do wygrywania spotkań może już liczyć jedynie na utrzymanie 13. lokaty.

Klasa okręgowa

25. kolejka

mecze sobotnie:
Jadowniczanka Jadowniki 1–1 Sokół Maszkienice
Sławomir Zubel 89′ – Andrzej Węgrzyn 57′

Błyskawica Proszówki 4–2 Rylovia Rylowa
Damian Cabała 4′, Eliasz Dudek 32′, Adrian Janas 43′, Maciej Ryncarz 63′ – Piotr Chruściel 45+2′, Hubert Pukal 90+2′

Ceramika Muchówka 4–2 Orzeł Cikowice
Jakub Kleszcz 28′, 60′, 90′, Iwo Wolnik 32′ – Hubert Gawlik 80′, Adam Dunaj 84′

mecze niedzielne:
Okocimski KS II Brzesko 2–0 Novi/Rzezawianka Rzezawa
Mateusz Panna 22′, Nikodem Mgłosiek 89′

LKS Poręba Spytkowska 1–5 Strażak Mokrzyska
Kacper Pawełek 38′ – Michał Wójcik 28′, Karol Płacheta 31′, Marek Handzlik 40′, Piotr Kowalczyk 49′ Bartłomiej Ciuruś 80′

Naprzód Sobolów 0–1 Szreniawa Nowy Wiśnicz
Kacper Pawlik 90+3′

Victoria Porąbka Uszewska 3–3 Arkadia Olszyny
Dariusz Łazarz 11′, 39′, Krystian Zdeb 34′ – Michał Waśko 48′, 62′, Grzegorz Krakowski 87′

14. Novi/Rzezawianka Rzezawa 25 6 16-101

Kluczowym spotkaniem przedostatniej kolejki sezonu był mecz Jadowniczanki z Sokołem. Gdyby rewelacja rundy wiosennej przegrała spotkanie z liderem, to drużyna z Maszkienic mogłaby już świętować awans. Po bezbramkowej pierwszej połowie przyjezdni w końcu objęli prowadzenie dzięki trafieniu Andrzeja Węgrzyna, ale tuż przed końcem ich radość zmącił Sławomir Zubel. Trafienie weterana spowodowało, że mecz zakończył się podziałem punktów. Sokół nadal nie może być pewny awansu, choć wystarczy mu jedynie remis w pojedynku z Błyskawicą.

W meczu rozczarowujących zespołów część win odkupiła Błyskawica. Gospodarze rozpoczęli spotkanie z wysokiego C i jeszcze przed przerwą zdobyli 3 gole. Rylovia próbowała odwrócić losy spotkania, ale stać ją było tylko na zmniejszenie strat. Ostatecznie zespół z Proszówek wygrał 4-2 i może jeszcze wyprzedzić ekipę z Rylowej, która spadła na 5. miejsce.

Niewątpliwie pewną niespodzianką jest wygrana Ceramiki z Orłem, ponieważ na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni to beniaminek sprawiał nieco lepsze wrażenie. Bohaterem gospodarzy był Jakub Kleszcz, który skompletował hat-tricka. Wygrana powoduje, że zespół Bartłomieja Hołysta nie spadnie już poniżej 11. miejsca, a może jeszcze wyprzedzić właśnie Orła.

Walka o awans nie została rozstrzygnięta także dlatego, że Okocimski II pewnie pokonał Novi/Rzezawiankę. Gospodarze bez większych problemów poradzili sobie z rywalami, którzy z powodów regulaminowych stracili ostatnio 3 punkty za zwycięstwo z LKS-em Poręba Spytkowska i zajmują ostatnie miejsce. Więcej o sprawie TUTAJ.

Wspomniany LKS nie zdołał zatrzymać Strażaka. Goście już do przerwy prowadzili 3-1, a po zmianie stron jeszcze dołożyli 2 gole. O losach ciekawie zapowiadającego się starcia Naprzodu ze Szreniawą zdecydowała bramka rezerwowego, Kacpra Pawlika, który na listę strzelców wpisał się w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Naprzód kwadrans wcześniej został osłabiony czerwoną kartką dla Tomasza Popiołka. Wygrana pozwoliła Szreniawie zepchnąć Naprzód z podium.

Szalone spotkanie stoczyły ze sobą Victoria oraz Arkadia. Gospodarze po świetnej pierwszej połowie prowadzi już 3-0, ale po zmianie stron role się odwróciły. To zespół z Olszyn szybko nawiązał kontakt, a w końcowym fragmencie rywalizacji doprowadził do wyrównania. Podział punktów na pewno nikogo nie zadowolił, choć miejscowym nawet utrzymanie prowadzenia dałoby jedynie satysfakcję. Victoria zakończy kampanię na 12. miejscu, Arkadia musi bronić 8. pozycji.