Reklama

A-klasa Bochnia: Przed nami 7. kolejka. Jak zmieni się po niej sytuacja w tabeli?

Nadszedł czas na rozegranie 7. kolejki w bocheńskiej A-klasie. Wśród zaplanowanych w jej ramach spotkań próżno szukać wielkiego hitu, w większości par łatwo także wskazać faworytów. Nie oznacza to jednak, że zabraknie emocji, zwłaszcza jeśli któryś z niżej notowanych zespołów zdoła sprawić niespodziankę.

7. kolejka:
sobota, 19 września:

Victoria Słomka – Raba Niedary 15:00

Błękitni Krzeczów – Żubr Gawłówek 16:00

niedziela, 20 września:
Górnik Siedlec – GKS II Drwinia 11:00

Zryw Królówka – LKS Trzciana 2000 11:30

Macierz Lipnica Murowana – Ceramika Muchówka 15:00

Tarnavia Tarnawa – Novi/Rzezawianka Rzezawa 15:00

Orzeł Cikowice – Czarni Kobyle 16:00

pauza: Beskid Żegocina

Już dziś o 15 na boisko w Słomce wybiegną zespoły miejscowej Victorii i Raby Niedary. Gospodarze prezentują się dobrze w tej rundzie, przegrali jedynie z bezkonkurencyjną na razie Ceramiką oraz zremisowali z mocnym GKS-em II, wygrywając pozostałe cztery pojedynki i zasłużenie zajmują wysokie 3. miejsce. Raba obiecująco rozpoczęła sezon, bo wygrała na inaugurację spotkanie z Rzezawianką (2-1), ale od tego czasu zdobyła już tylko 1 punkt. To gospodarze dysponują obecnie większym potencjałem, więc będą faworytem nadchodzącego meczu.

Bardziej zaciętej rywalizacji można spodziewać się podczas meczu Błękitnych Krzeczów z Żubrem Gawłówek. Pierwsza z drużyn zdobyła aż 7 punktów w pierwszych trzech spotkaniach, ale później wyraźnie spuściła z tonu i jej przewaga nad ekipami z dolnej części tabeli szybko topnieje. Żubr na razie spisywał się przyzwoicie jak na beniaminka, ale również bardzo potrzebuje punktów. To spotkanie raczej nie będzie stało na niesamowicie wysokim poziomie jeśli chodzi o jakość gry, ale z pewnością nie zabraknie walki, dlatego może być interesujące.

Teoretycznie w spotkaniu Górnika Siedlec z GKS-em II Drwinia to goście powinni bez większego trudu odnieść zwycięstwo, bo spisywali się ostatnio znacznie lepiej i zgromadzili już o 7 punktów więcej niż gospodarze. Szkopuł w tym, że te ekipy spotkały się niedawno w Pucharze Polski i wtedy również to GKS II był zdecydowanym faworytem, ale jednak górą byli miejscowi. Czy historia się powtórzy okaże się już jutro.

Nieźle jak na swoje obecne możliwości spisuje się zespół Zrywu Królówka. Wprawdzie zdobył jedynie 4 punkty, więc tyle samo, co drużyny zajmujące ostatnie pozycje, ale mierzył się z kilkoma mocnymi rywalami. Jego problem polega jednak na tym, że jeszcze nie zdołał dopisać niczego do swojego dorobku po meczach domowych. W Muchówce przegrał już trzy spotkania w roli gospodarza, a przed tygodniem uległ tam również Ceramice. Przełamać się w spotkaniu z LKS-em Trzciana 2000 nie będzie łatwo, bo goście w swoich ostatnich meczach zaprezentowali się dobrze, nawet jeśli nie zawsze wychodzili z nich zwycięsko i to oni będą minimalnym faworytem nadchodzącego pojedynku.

Jeszcze przed startem sezonu można byłoby zakładać, że hitem tej serii gier będzie mecz Macierzy Lipnica z Ceramiką Muchówka. Drużyny z nieodległych miejscowości spisują się jednak od początku sezonu zupełnie różnie. Macierz zawodzi i na ten moment wlecze się w ogonie stawki, natomiast Ceramika pewnie wygrała wszystkie swoje mecze i z kompletem punktów przewodzi w tabeli. W tej sytuacji to gospodarze będą zdecydowanym faworytem meczu.

Interesujący pojedynek mogą stoczyć ekipy Tarnavii i Rzezawianki. Gospodarze świetnie rozpoczęli sezon, ale ostatnio, także ze względu na problemy kadrowe, zaczęli spisywać się słabiej. Rzezawianka podąża zupełnie w drugą stronę, ponieważ podniosła się po bardzo słabych pierwszych spotkaniach i do Tarnavii traci już tylko punkt. Patrząc na ostatnie wyniki wydaje się, że to goście powinni wygrać to spotkanie i przeskoczyć w tabeli ekipę w Tarnawy, jednak ta z pewnością nie podda się bez walki.

Świetne wyniki jak na razie notuje drużyna Orła Cikowice i zasłużenie zajmuje 2. miejsce w tabeli. Teraz zmierzy się na własnym boisku z drużyną Czarnych Kobyle, która wprawdzie ostatnio odniosła pierwsze zwycięstwo, pokonując 3-1 Tarnavię, ale na razie za wcześnie by stwierdzić, że wróciła do dobrej dyspozycji, zwłaszcza że nadal trapią ją urazy. Faworytem tego meczu będą gospodarze.

Tabela:
1. Ceramika Muchówka 5 15 24-6
2. Orzeł Cikowice 6 14 20-8
3. Victoria Słomka 6 13 13-7
4. GKS II Drwinia 6 11 13-5
5. Tarnavia Tarnawa 6 10 10-12
6. Novi/Rzezawianka Rzezawa 5 9 17-9
7. LKS Trzciana 2000 5 8 9-7
8. Błękitni Krzeczów 6 7 10-15
9. Żubr Gawłówek 5 5 6-9
10. Beskid Żegocina 6 5 11-16
11. Zryw Królówka 6 4 12-21
12. Górnik Siedlec 6 4 7-16
13. Macierz Lipnica Murowana 6 4 3-13
14. Czarni Kobyle 5 4 3-7
15. Raba Niedary 5 4 6-13