Reklama

IV liga. Czy uda się w końcu przełamać marazm?

W sobotę swoje mecze rozegrają zespoły z naszego regionu występujące w IV lidze piłkarskiej. W roli gospodarzy wystąpią BKS Bochnia oraz Okocimski Brzesko, w delegację do Tarnowa na mecz z Unią uda się Rylovia.

Każda z czwartoligowych drużyn z naszego regionu znajduje się w trudnym położeniu. Głównie dlatego, że żadna z nich nie zajmuje miejsca w pierwszej dziesiątce gwarantującej utrzymanie. Cała „nasza” czwórka punktuje nieregularnie. Awans do grupy mistrzowskiej stanowi obecnie cezura 14 punktów.

Tej najbliżej jest GKS Drwinia mająca na swoim koncie 11 punktów, która w tej kolejce pauzuje. W nieco gorszej sytuacji jest BKS Bochnia, który ma punkt mniej. Dzisiaj podopieczni Janusza Piątka podejmą na swoim stadionie Limanovię, która jak co roku liczy się w walce o czołowe lokaty. Goście dzisiejszego meczu zajmują trzecie miejsce i do lidera – Lubania – tracą osiem punktów mając dwa rozegrane mniej mecze. Bochnianie, znajdujący się na 14. pozycji, przed tygodniem wysoko przegrali (6-3) w Szczyrzycu z sąsiadem z ligowej tabeli, Limanovia również wróciła do domu bez punktów z delegacji do Niecieczy. Dla obu zespołów to bardzo ważne spotkanie. Dla Limanovii, aby utrzymać bezpośredni kontakt z z liderem oraz wiceliderem, dla BKS- aby w końcu rozpocząć marsz w kierunku środka tabeli. O ile bochnianie przegrali różnicą trzech goli, o tyle Okocimski Brzesko został przed tygodniem rozgromiony w Muszynie. Wynik 10-2 jest niecodziennym wydarzeniem na tym szczeblu rozgrywkowym. Przed Tomaszem Rogóżem trudne zadanie pozbierać zespół po kompromitującej porażce, który i tak od początku sezonu dołuje w ligowej tabeli (obecnie 18.). Dzisiaj do Brzeska przyjedzie Glinik Gorlice – zespół solidny zajmujący 9. miejsce. Gorliczanie ostatni mecz rozegrali dwa tygodnie temu ulegając 2-1 … Popradowi Muszyna. Tyle samo punktów co Okocimski (4) ma Rylovia. Podopieczni Piotra Stawarza zajmują przedostatnią lokatę w tabeli. Szanse, na to, że dzisiaj przeskoczą rywali w walce o utrzymanie są niewielkie. Rylovia udaje się na mecz do czwartej w klasyfikacji Unii Tarnów i jakakolwiek zdobycz punktowa będzie dla beniaminka sukcesem. Przed tygodniem Rylovia przegrała 4-0 w Maniowach, Unia pokonała 3-1 Watrę.

Przypominamy, że ze względu na obostrzenia sanitarne wszystkie wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału kibiców.

Program 12. kolejki:
sobota:
BKS Bochnia – Limanovia Limanowa 14:00
Okocimski Brzesko – Glinik Gorlice 15:00
Unia Tarnów – Rylovia Rylowa 15:00
Barciczanka Barcice – Metal Tarnów 15:00
Tarnovia Tarnów – Lubań Maniowy 13:00
Sokół Słopnice – Skalnik Kamionka Wielka 15:00

niedziela:
Wolania Wola Rzędzińska – Orkan Szczyrzyc 18 października, 15:00
Wierchy Rabka Zdrój – Poprad Rytro 18 października, 15:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Poprad Muszyna 18 października, 11:00

Pauza: Watra Białka Tatrzańska, GKS Drwinia