Reklama

I PLF: BSF ABJ podejmie dziś Profi-Sport Wrocław

Już dziś o godz. 17 na Hali Widowiskowo-Sportowej BSF ABJ Bochnia podejmie Profi-Sport Wtocław w meczu 6. kolejki I Polskiej Ligi Futsalu. Dotychczasowy dorobek bochnian nie rzuca, mówiąc eufemistycznie, na kolana, bo w pięciu dotychczasowych spotkaniach odnieśli jedynie dwa zwycięstwa, tyle samo razy przegrali i zanotowali jeden remis, co pozwala obecnie zaledwie na zajęcie odległej 8. pozycji z dorobkiem 7 punktów. Jeśli zespół BSF-u marzy o odrobieniu strat do czołówki, to dziś musi pokonać zajmującą ostatnie miejsce w stawce drużynę z Dolnego Śląska.

Bochnianie w swoim ostatnim meczu ponieśli porażkę z rozpędzonym Górnikiem Polkowice (2-6). Wtedy oprócz kontuzjowanego bramkarza Krystiana Jaszczyńskiego wystąpić nie mogli kapitan Kamil Rynduch, a także Mateusz Matlęga i Kacper Paruch. Teraz kadra powinna jednak być już mocniejsza, bo do gry powróci Matlęga.

Profi-Sport nadal czeka na pierwsze punkty w historii swoich występów w I Polskiej Lidze Futsalu. W obecnym sezonie drużyna poniosła pięć porażek, tocząc w miarę wyrównaną walkę jedynie w pojedynku ze Stalą Mielec (7-9). Zespół pozwalał rywalom strzelać dotychczas średnio aż 7 goli na spotkanie. Strata punktów przez bochnian byłaby katastrofą, zwłaszcza że wczoraj swój mecz 6. kolejki wygrał Górnik Polkowice i ma nad BSF-em już 11 punktów przewagi.

6. kolejka:
sobota, 24 października:
GKS Tychy 2-4 Futsal Nowiny

KS AZS UMCS Lublin 3-5 Górnik Polkowice

niedziela, 25 października:
Gwiazda Ruda Śląska – Stal Mielec 16:00

BSF ABJ Bochnia – Profi-Sport Wrocław 17:00

Kamionka Mikołów – Heiro Rzeszów 17:00

Sośnica Gliwice – Unia Tarnów 17:00