Reklama

Koszykówka. Podwójny pojedynek bochnianek z CanPack Wisłą Kraków

Oba seniorskie zespoły MOSiR-u Bochnia już dziś zmierzą się z drużynami Wisły CanPack Kraków na terenie krakowskiego klubu.

Najpierw swój mecz w ramach rozgrywek II ligi rozegra drugi zespół. Rozpocznie się on o godz. 14. Podopieczne trenera Pawła Michalika odniosły dotychczas cztery zwycięstwa w dziewięciu meczach, natomiast Wisła cztery w dziesięciu. Pierwszy bezpośredni pojedynek bochnianki przegrały 60-70.

O godz. 17 rozpocznie się mecz pierwszych zespołów obu klubów. Gdy na inaugurację sezonu 2020/21 Contimax MOSiR zmierzył się z krakowiankami, to wygrał 69-44. Obie ekipy mają za sobą bardzo trudną rundę. Podopieczne trener Małgorzaty Misiuk wygrał jeszcze tylko jedno spotkanie, a przegrały siedem, natomiast „Wiślaczki” dotychczas odniosły zaledwie jedno zwycięstwo w dziesięciu meczach. Obie strony muszą zrobić wszystko, by odnieść cenną wygraną.

W tygodniu bocheński klub ogłosił, że kadrę wzmocnią Katarzyna Mroczek oraz Maja Stachura. Pierwsza jest wychowanką MOSiR-u, występuje na pozycji rozgrywającej lub rzucającej i w obecnym sezonie występowała dotychczas w drugim zespole MOSiR-u, natomiast druga z zawodniczek reprezentowała poprzednio SKF Jura Basket Zabierzów. Występuje na pozycji rzucającej.