Reklama

Puchar Polski: BKS zagra z Nadwiślanką Nowe Brzesko, Korona podejmie Beskid Andrychów

Dziś w siedzibie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolski. Swoich rywali poznały drużyny BKS-u Bochnia oraz Korony Niedzieliska.

Pary 1/8 finału:
Przemsza Klucze (Klasa Okręgowa) – PPN Gorlice

Korona Niedzieliska (A klasa) – Beskid Andrychów (IV liga)

Limanovia Limanowa (IV) – Unia Tarnów (IV)

Wieczysta Kraków (KO) – Podhale Nowy Targ (III liga)

LKS Rajsko (IV) – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza (IV)

MKS Trzebinia (IV) – Dalin Myślenice (IV)

Nadwiślanka Nowe Brzesko (A) – BKS Bochnia (IV)

Poprad Muszyna (IV) – Lubań Maniowy (IV)

Zgodnie z regulaminem Puchary Polski na szczeblu MZPN gospodarzami meczów są zespoły występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2020/2021 (z wyjątkiem finału na szczeblu MZPN, jeśli odbędzie się na terenie neutralnym). W przypadku zespołów tej samej klasy rozgrywkowej gospodarzami są zespoły występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2020/2021 lub sklasyfikowane na niższym miejscu w tabeli danych rozgrywek w sezonie 2019/2020.
W etapie II finałowym rozgrywek pucharowych na szczeblu MZPN, w przypadku uzyskania w normalnym czasie gry wyniku remisowego sędzia główny zarządza dogrywkę 2×15 minut, a następnie, w przypadku remisu, sędzia zarządzi rzuty karne.

Mecze 1/8 finału PP odbędą się w środę, 21 kwietnia 2021 r. o godz. 16:30. Spotkania 1/4 finału zaplanowano na 5 maja 2021 r., półfinały na 26 maja 2021 r., a finał na 16 czerwca 2021 r. W PPN Gorlice zdobywca pucharu zostanie wyłoniony do połowy marca 2021 r. (6 lub 7 marca 2021 r. półfinał LKS Zagórzany – LKS Kobylanka, 13 lub 14 marca 2021 r. finał Glinik Gorlice – Zagórzany/Kobylanka).

BKS Bochnia trafił na Nadwiślankę Nowe Brzesko. Rywale występują obecnie w grupie wielickiej A-klasy i po udanej w ich wykonaniu rundzie jesiennej zajmują drugie miejsce w tabeli. Bochnianie z racji tego, że występują dwie klasy wyżej, to swój mecz rozegrają na boisku rywala. W obecnej edycji Pucharu Polski nie dali sobie strzelić jeszcze choćby gola, jednak nie oznacza to, że i tym razem czeka ich łatwa przeprawa.

Ważnym wydarzeniem w historii Korony Niedzieliska będzie mecz z Beskidem Andrychów. Lider brzeskiej A-klasy w obecnym sezonie prezentuje się znakomicie, ale dotychczas nie mierzył się z drużyną o tak wysokim potencjale. Andrychowianie po rundzie pierwszej rundzie sezonu 2020/21 zajmują wysokie trzeciej miejsce w grupie zachodniej IV ligi i będą wyraźnym faworytem rywalizacji. Zawodnicy Korony nie mają jednak nic do stracenia, mogą do tego przedłużyć swoją przygodę, zapisując się jeszcze wyraźniej w historii klubu.

źródło: www.mzpnkrakow.pl