Aż 19 judoków MOSiR z medalami w Tuchowie

384 0

Turniej odbył się w ubiegłą sobotę, 14 maja, a w zawodach uczestniczyło ok. 250 zawodników i zawodniczek z 23 klubów reprezentujących cztery województwa: małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie i śląskie. Walki rozgrywano na czterech matach w dwóch kategoriach wiekowych dzieci (roczniki 99 i młodsi) i młodzicy (roczniki 97-98).

Bochnię w zawodach reprezentowało 22 zawodników, którzy wywalczyli aż 19 medali. Dodatkowo w klasyfikacji drużynowej chłopców bocheński klub zdobył pierwsze miejsce.

Złote medale zdobyli: Oliwia Wątorek, Izabela Wszołek, Andżelika Drzazga, Aleksandra Zelek, Krzysztof Kozak, Rafał Gibała, Damian Pławecki, Karol Kowalski, Oliwer Choma, Jakub Więcek, Paweł Makowiecki.

Srebrne medale wywalczyli: Jakub Nosalski, Kacper Kubas, Konrad Stanuszek, Aldo Mirga.

Brązowe medale otrzymali: Kamil Kubas, Justyna Oleksy, Ilona Kowalska, Dawid Buczek.
W zawodach startowali również Mikołaj Wilczek, Jakub Rynduch i Kamil Osyszko.

Warto dodać, że w sobotę odbył się również Puchar Polski Seniorów w Judo w Bytomiu. Reprezentujący klub MOSiR Bochnia Bartosz Dobranowski wywalczył V miejsce w kat 60 kg.