W niedzielę X Małopolski Gwiaździsty Rodzinny Zlot Rowerowy

413 0

Cel imprezy to „popularyzacja turystyki kolarskiej jako formy rekreacji rodzinnej oraz popularyzacja środowiska naturalnego oraz zabytków i osiągnięć Ziemi Małopolskiej” – czytamy na stronie internetowej MOSiR, który bierze udział w Zlocie.

Z Bochni trasa rajdu to jedynie 12 km, przez Krzeczów i Rzezawę do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. Również powrót z Borku do Bochni odbędzie się w sposób zorganizowany.

Dzieci i młodzież do lat 18 mogą wziąć udział w zlocie tylko pod opieką osób dorosłych. Każdy z uczestników musi mieć przy sobie dowód tożsamości oraz (osoby dorosłe) dokonać wpłaty wpisowego w biurze zawodów w wysokości -10 zł. Udział dzieci i młodzieży jest bezpłatny.

„Obowiązkiem dzieci i młodzieży do lat 18 jest dostarczenie pisemnego oświadczenia (zgody opiekunów prawnych). Organizator zapewnia parking rowerowy, dlatego wskazane jest posiadanie przypięcia łańcuszkowego do roweru. Wskazane jest również posiadanie stroju i kasku rowerowego” – podaje MOSiR.

Dla najliczniejszych 3 grup zorganizowanych reprezentujących poszczególne miasta i gminy przewidziano puchary i dyplomy, a dla pozostałych dyplomy uczestnictwa. Dla zwycięzców indywidualnych i zespołowych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych wyróżnienia i dyplomy.

Wśród uczestników będących na zakończeniu imprezy rozlosowane zostaną nagrody główne – rowery – po odbiór których trzeba zgłosić się osobiście po przedstawieniu karty upoważniającej do udziału w losowaniu.

Zakończenie Zlotu przewidziano na godz. 16.00. Dla wszystkich zainteresowanych udziałem w tegorocznym X Zlocie Rowerowym zbiórka w niedzielę o godz. 8.45 pod budynkiem MOSiR-u przy ul. Parkowej 3, skąd rowerzyści wyjadą w trasę o godz. 9.00.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *