III liga. Zwycięstwo Szreniawy na pożegnanie z kibicami

Szreniawa Nowy Wiśnicz – Orlicz Suchedniów = 3:0 (1:0)
kartki: Dziadzio – Banaczkowski x2, Jaworek x2, Shram
czerwone kartki: Jaworek 89′, Banaczkowski 90′
sędziował: Kolak (Nowy Sącz)
widzów: 100

Szreniawa: Brzeziański – Czajka, Garzeł, Pasionek, Tarasek – Wojewoda (66′ Witek), Tabak, Świątek (81′ Pietras), Skórski (89′ Kopyść) – Dziadzio, Batko (69′ Jarosz).

Orlicz: Shram – Dębniak (81′ Zegadło), Kubiec, Jaworek, Kaczmarek – Mamonov, Banaczkowski, Rabenda, Armata (55′ Mojecki) – Taler (62′ Sosiński), Żelazowski.

Ostatnie spotkanie przed własną publicznością w rundzie jesiennej wiśniczanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 6 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Wojciech Dziadzio i piłka ugrzęzła w siatce wprawiając w osłupienie zdezorientowanego bramkarza rywali.

Przed przerwą gospodarze mogli zdobyć kolejne gole, ale przymiarki Tabaka, Skórskiego i Wojewody były niecelne, a po strzałach Pasionka i Garzeła bardzo dobrze interweniował Shram.

Goście, nie przebierający przez całe spotkanie w środkach i grający niezwykle twardo wypracowali sobie do przerwy dwie sytuacje podbramkowe jednak uderzenie Jaworka poszybowało nad poprzeczką, a strzał głową Żelazowskiego z najbliższej odległości nie mógł zaskoczyć Brzeziańskiego.

Po przerwie spotkania straciło na swej atrakcyjności co wiązało się głównie ze słabszą grą gospodarzy. Goście nie mający nic do stracenia zaczęli śmielej atakować jednak ich przewaga w polu nie przełożyła się na naprawdę groźne sytuacje strzeleckie.

W końcówce miejscowi korzystając z otwartej gry rywali wyprowadzili dwie zabójcze kontry. W 83 minucie do siatki trafił Dziadzio, a trzy minuty później jego wyczyn skopiował Skórski. Przy golu na 2:0 duże pretensje do arbitra mieli piłkarze gości sugerując, że bramka została zdobyta ręką. W końcówce konsekwencją kłótni piłkarzy Orlicza z prowadzącym te zawody arbitrem z Nowego Sącza były czerwone kartki, po których goście kończyli spotkanie w dziewiątkę.

Szreniawa z 33 punktami na koncie obroniła pozycję lidera tabeli w tej kolejce. W następnej serii spotkań wiśniczanie udadzą się na ciężkie spotkanie wyjazdowe do Starachowic, gdzie zmierzą się z miejscową Juventą.

Tekst: Krzysztof Stokłosa