Liga okręgowa (Kraków II). Raport z 16 kolejki.

321 0

Szesnasta kolejka to przede wszystkim kolejne zwycięstwa Czarnych ze Staniątek oraz Wiślanki Grabie. Lider nie zwalnia tempa. Tym razem podopieczni trenera Piotra Gruszki pokonali wysoko stojącą w tabeli drużynę Wiślan Jaśkowice. Bramkę dla Czarnych zdobył w pierwszej połowie Satała.

Trener Gruszka tak podsumował ten mecz: „W sumie, był to jeden ze słabszych naszych występów, odczuwamy już skutki tego sezonu. Mimo to udało się odnieść kolejne zwycięstwo, z czego bardzo się cieszymy”.

Tym sposobem Czarni Staniątki odskakują od Piasta Wołowice na 10 punktów. Piast zremisował bowiem z LKS Śledziejowice 2:2. LKS ciągle niebezpiecznie balansuje nad strefą spadkową. Ma tylko 2 punkty przewagi nad zagrożoną spadkiem Skawinką Skawina.

Znakomity wynik padł w Grabiu. Miejscowa Wiślanka pokonała Rabę Dobczyce 3:1. Ten wynik oznacza, że drużyna z rejonu wielickiego doskakuje do Raby i od tej chwili ma taki sam dorobek punktowy jak i ona – 28 punktów.

Po raz kolejny fatalny rezultat padł w meczu Nadwiślanki Nowe Brzesko. Szesnasta kolejka to bagaż kolejnych sześciu bramek przy nie strzelonej ani jednej – Jordan Sum Zakliczyn rozbił zespół z Nowego Brzeska. Już wkrótce przerwa zimowa, zobaczymy jak Nadwiślanka zareaguje by wiosną wygrać bój o utrzymanie.

Za tydzień zakończenie pierwszej tury spotkań. Za dwa tygodnie czekają nas pierwsze mecze rewanżowe. Wracając do tego co za tydzień: Czarnych czeka prawdopodobnie łatwa przeprawa z outsiderem – Wróblowianką. Wiślanka Grabie pojedzie do Skawiny na mecz z także nie najmocniejszą ekipą piątej ligi. Ciężki bój czeka podopiecznych Rafała Mazura, bowiem LKS Śledziejowice podejmie wyżej stojący w tabeli Sęp Droginia. Nadwiślanka Nowe Brzesko będzie w 17 kolejce pauzować.