II liga szczypiorniaka. Z Kielc na tarczy. Trener Ryszard Tabor komentuje wysoką porażkę

706 0

Tak jak jesienią, tak i teraz MOSiR przegrał z kielczanami taką samą ilością bramek – zapytaliśmy trenera MOSiR-u Ryszarda Tabora:

-Graliśmy nierówno podobnie jak zespół Vive. Objęliśmy prowadzenie 1:3, żeby w 10 minucie przegrywać już 6:3, a w dwudziestej minucie doprowadzić do remisu 14:14. Końcówka pierwszej połowy okazala się dla nas niefortunna. Dostaliśmy podwójne wykluczenie, co pozwoliło kielczanom na spokojne odskoczenie o kilka oczek i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 21:15.

W drugiej połowie przewaga Vive oscylowała około 3-4 bramek , nie mogliśmy się przełamać. W 50 min. było 32:28 i wydawało się że możemy jeszcze powalczyć o wynik, ale niestety nie wykorzystaliśmy dwóch szybkich ataków. Kilka nieprzygotowanych rzutów wykorzystały Kielce które skontrowały i z 4 zrobiło się siedem bramek różnicy. I tak ten mecz przebiegał już do końca. Tak więc seriami zdobywaliśmy bramki i seriami je traciliśmy….

Była walka ale to było za mało na naszych dzisiejszych przeciwników.

BD- Przegraliśmy tak jak w pierwszym spotkaniu obu zespołów różnicą sześciu bramek. Tymczasem KS Vive Targi II Kielce przed tą kolejką były bezpośrednio nad nami w tabeli… z czego wynika taka różnica ?

Zbyt łatwo traciliśmy bramki i straciliśmy ich za dużo. Graliśmy niedojrzale a powinno być odwrotnie… Oni trenują zdecydowanie więcej od nas bo trenują codziennie , jest to zespół przygotowywany do wysokiego miejsca w Mistrzostwach Polski juniorów i temu podporządkowują wszystko , także przygotowują juniorów bo tych meczów nie ma za wiele i to było widać bo niektórzy nasi zawodnicy którzy trenują mniej nie czyli się tak pewnie i nie grali tak dynamicznie na boisku. Warunki fizyczne również maja lepsze bo są to zawodnicy wyselekcjonowani z szerokiej kadry, również mogą podglądać piłkarzy z Ekstraklasy i widza przed sobą przyszłość w drużynie Vive. No cóż to jest sport…

Vive II Targi Kielce – MOSiR Arcom Bochnia 39:33 (21:15)

KS Siódemka Chełmek – UKS Juvenia Rzeszów 29-30

Po przegranej w Kielcach bochnianie zajmują ósmą pozycję w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Prowadzi Control Process Tarnów z 26 punktami.