Futsal Brzesko – I liga – 10 kolejka: BJ Club wygrywa w meczu na szczycie. Groźna kontuzja zawodnika Araku

426 0

Losy pojedynku dwóch czołowych drużyn ligi rozstrzygnęły się w pierwszych minutach drugiej połowy. W krótkim odstępie czasu, BJ Club korzystając z dużych błędów swojego rywala w defensywie i jednocześnie w złym wyprowadzaniu piłki ze strefy obronnej zdobył trzy bramki. Autorem dwóch z nich był Bogumił Szafrański, który mocnymi, precyzyjnymi uderzeniami pokonywał bramkarza Lesia.

Młody zawodnik, wychowanek Okocimskiego, również w pierwszej połowie za sprawą precyzyjnego uderzeniu pod poprzeczkę zdobył gola i z dorobkiem trzech trafień zasłużył na miano najlepszego zawodnika tego spotkania. Czwartego gola dla zwycięzców, również bardzo ładnej urody, dołożył Kostecki.

Miłe złego początki, tak można określić to spotkanie w wykonaniu pobitego dzisiaj dość wyraźnie zespołu Lesia. Zawodnicy występujący w czerwonych strojach za sprawą mocnego uderzenia z 8 minuty Piotra Rojkowicza objęli w tym pojedynku prowadzenie, z którego nie cieszyli się zbyt długo. Niespełna minutę później wyrównał wspomniany już Szafrański.

W drugiej połowie, grający momentami w przewadze jednego zawodnika, (czerwona kartka za dyskusje z arbitrem piłkarza BJ-tu) piłkarze Lesia nie potrafili znaleźć recepty na dobrze broniącego Szubę i dopiero na osłodę, w samej końcówce, bramkę dla nich zdobył Krauze, trafiając do siatki z ostrego kąta.

W rozgrywanym tuż po szlagierze, meczu pomiędzy liderem tabeli Arakiem Janiną a Karols Pizza w pewnym momencie rezultat tego spotkania zszedł na dalszy plan. W 18 minucie w wyniku starcia tuż przy linii bocznej, zawodnik Araku, Paweł Bernardy nieszczęśliwie uderzył głową w drabinki okalające plac gry i doznał groźnie wyglądającego urazu. Na całe szczęście, zawodnikiem szybko zajęli się wezwani sanitariusze z pogotowia ratunkowego i opatrzyli rannego piłkarza. Bernardy ostatecznie zakończył to spotkanie z rozciętą skórą na głowie i zapewne bardzo dużym guzem.

Po tym wypadku mecz zdecydowano się kontynuować i zakończył się on po myśli lidera, który wygrał 3:2. Na przerwę piłkarze faworyta schodzili z prowadzeniem 2:0, ale w drugiej połowie dali się dogonić swoim rywalom. Ostatecznie wynik rozstrzygnął bardzo pewnie wykonany rzut karny przez Przemysława Łazarza, który na dwie minuty przed końcem zapewnił Arakowi pozostanie w fotelu lidera do następnej kolejki.

Karols Pizza tym spotkaniem definitywnie pożegnali się z nadziejami na miejsce w pierwszej szóste. Z udziału w grupie zespołów walczących o zwycięstwo wykluczyły ich May Mat i Ogrodowa, które dzisiaj wygrały swoje spotkania. W drugiej fazie rozgrywek, typowani na czarnego konia piłkarze Karolsów powalczą tylko o utrzymanie.

Pomimo tego, że do końca pierwszej rundy pozostała jeszcze jedna kolejka to już znamy drużyny, które w drugiej fazie turnieju powalczą o zwycięstwo w tegorocznej edycji. Tymi zespołami są: Arak Janina, BJ Club, Leś, Gryf Borzęcin, May Mat i Ogrodowa Futsal Team. Pozostała szóstka powalczy o utrzymanie.

Wyniki spotkań 10 kolejki I ligi futsalu w Brzesku, 15 I 2012
Defibrylator 2 – 3 May Mat
Pałka, Brudek – Kita x2, Mrzygłód
Petro Awa 1 – 2 Futsal Gryf Borzęcin
Hebda – Zabiegała x2
Myrland 3 – 8 Ogrodowa Futsal Team
Ulas x3 – Wolsza x3, Tomasz Cieśla, Jakub Cieśla, Michał Kusiak, Paweł Kusiak, Boroń
BJ Club 4 – 2 Leś
Szafrański x3, Kostecki – Rojkowicz, Krauze
Karols Pizza 2 – 3 Arak Janina
Pabian, Łazarz, samobójcza – Duda, Górka

Spotkanie Megamotu z Aslan-em Jadowniki zostało przełożony na środę 18 stycznia (godzina 21.15).

Tabela I liga: (kolejno miejsce, nazwa drużyny, ilość meczy, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, bilans bramkowy)

12 Petro Awa 10 4 1 1 8 26 – 49 -23

W przyszłą niedzielę zespoły zakończą rozgrywki w ramach pierwsze części sezonu. 22 stycznia w meczach 11 kolejki I ligi zagrają ze sobą:

II liga

W drugiej lidze, która również kończy pierwsza część sezonu odbyło się dzisiaj tylko jedno spotkanie. Wicelider tabeli BosmanObuwie pokonał czerwoną latarnię drugiej ligi, Victorię 8:3.

Tabela II ligi: (kolejno miejsce, nazwa drużyny, ilość meczy, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, bilans bramkowy)

11 Victoria 10 1 0 1 9 46 – 90 -44

Po zakończeniu pierwszej części sezonu, z zachowaniem zdobytych punktów, zespoły zostaną podzielone na dwie grupy. Pierwsze sześć zespołów powalczy o awans do I ligi. Promocją uzyskają tylko dwie z nich.

Organizator turnieju E-DELIKATESY CUP, Zbigniew Matras zaprasza futsalowe piątki do udziału w turnieju, który odbędzie się w dniach 29 luty i 3-4 marca na hali widowisko – sportowej w Bochni. Wszelkie szczegóły dotyczące zapisów i przebiegu zmagań można znaleźć pod adresem: http://www.widmat.eu/?zapisy-na-3-dniowy-turniej-e-delikatesy-cup-w-futsalu,876.
Powyższy turniej jest kontynuacją Widmat Cup i Elektrospec Cup.