II liga koszykówki mężczyzn: Staco Niepołomice nie dało rady wiceliderowi

402 0

UMKS Kielce : STACO MNLK Niepołomice 91:73 (20:23, 32:14, 21:8, 18:28)

UMKS: Lewandowski 18 (2×3), Kołacz 17, Makuch 12 (1×3), Jaworski 11 (1×3), Kij 11 (1×3), Wróbel 7, Bacik 6, Busz 5, Fąfara 4.

STACO: Ostrowski 22, Dziura 17, Kunc Sz. 15 (1×3), Horwat 10, Mróz 3 (1×3), Krawczyk 2, Kunc D. 2, Najman 2.

O porażce koszykarzy z Niepołomic zadecydowały kwarty numer dwa i trzy. W tych częściach spotkania zawodnikom Staco nie wychodziło bardzo dużo by nie powiedzieć, że wszystko. Kulała obrona, która pozwoliła rywalom na zdobycie 53 punktów, a w ataku drużyna zdołała uzbierać zaledwie 22 oczka. Wygranie ostatniej kwarty jedynie zmniejszyło rozmiary porażki.

Po 14 kolejkach Staco Niepołomice zajmuje 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Ich rywal, zachował drugą pozycję z 24 punktami na koncie.

Następny mecz Staco rozegra na własnym parkiecie z Siemaszką Piekary. Początek tego meczu w sobotę 21 stycznia o godzinie 17.00 w hali OSTiR przy ulicy 3 maja 2a.

Źródło: pzkosz.pl, mnlk.pl