Futsal Bochnia. Karny podciął skrzydła AiFO

489 0

W najciekawszym meczy 8. kolejki NPDL pokonał drugą drużynę Husarii Agrokomu 6-4. Mimo, że nie doszło do niespodzianki – wicelider nie stracił punktów, to jednak przez większą część zawodów, mniej więcej do 35 minuty, wydawało się, że niżej notowana Husaria Agrokom może powalczyć nawet o całą pulę. Na szczęście dla NPDL napastnicy drużyny przeciwnej mieli strasznie zwichrowane celowniki, co przekładało się bezpośrednio na konieczność ponawiania ataków i jeszcze większego otwarcia na przeciwnika. W efekcie stworzyło to idealne warunki do kontrataków NPDL, które wykorzystał zaledwie w części.

W meczu kończącym 8. kolejkę na parkiecie pojawiły się drużyny – przedostatnia AiFO i czwartej Husarii Agrokom I. Podobnie jak w meczu opisywanym powyżej, tak i tu przez większą część meczu ciężko było przewidzieć, która z druzyn zainkasuje trzy punkty. Kluczowym wydarzeniem był podyktowany około 30 minuty rzut karny dla Husarii. Według zawodników AiFO – faul na przeciwniku nastąpił poza polem karnym. Decyzja sędziego była jednak nieubłagana. Strzelona przez Husarię z karnego bramka pozbawiła animuszu AiFO, który nie potarł nawiązać do postawy z pierwszych 20 minut.

Wyniki 8. kolejki bocheńskiej I ligi futsalowej.

ZPR – Dekanex Soft 7 – 1

Stalprodukt – Bad Boys 4 – 1

Opętani – Igloo 0 – 10

NPDL – Husaria Agrokom II 6 – 4

AiFO – Husaria Agrokom I 1 – 4