II BLF. Sensacyjna porażka Semper. Lider odskakuje

319 0

Wydarzeniem kolejki była bez wątpienia zaskakująca porażka Semper Fidelis z Bestconnektem 2-3. Mimo, że wicelider prowadził do przerwy 2-0, w drugiej odsłonie stało się coś niezwykłego. Zawodnicy Semper dali się stłamsić Bestconnectowi. Zamiast przeciwko rywalowi, tracili energię na zwracanie sobie uwagi. Tymczasem falowe ataki Bestconnektu kruszyły mur wicelidera (który nie potrafił wykorzystać nadarzających się okazji do skutecznego skontrowania przeciwnika). Aż w końcu pękł. W przeciągu zaledwie pięciu ostatnich minut Semper stracił aż trzy bramki. Duża w tym zasługa szybkiego i dynamicznego Łyszczarza – autora dwóch bramek, który udzielał się zarówno w ataku jak i w obronie.

Porażka Semper może w perspektywie całego sezonu przynieść mu opłakane skutki. Zamiast walczyć o zmniejszenie strat do Widmatu, wicelider mimo jednego meczu zaległego musi teraz bacznie kontrolować poczynania rozpędzonego AutoGeoTestu i Gandali.

Przez blisko pół godziny duże emocje towarzyszyły meczowi Widmat – Gandale. Liderzy rozgrywek mimo, że prowadzili niemal cały czas grę, mieli problemy z szybkimi i pomysłowymi kontratakami Gandali. Czwarta drużyna rozgrywek z łatwością wykorzystywała rozluźnienie obrony Widmatu dochodząc do licznych sytuacji strzeleckich. Dopiero w drugiej połowie meczu lider uspokoił grę, czego efektem była nie tylko pewniejsza gra defensywna, ale i kolejne strzelone gole. Wobec porażki Semper, Widmat już może cieszyć się z wygrania rozgrywek. Do końca pozostały zaledwie cztery mecze, a przewaga nad wiceliderem jest już spora. Również Gandale nie są jeszcze na straconej pozycji w walce o awans i to awans z drugiego miejsca. Do Semper póki co tracą dwa punkty. Jednak nawet w przypadku powiększenia tej przewagi do pięciu punktów (mecz zaległy Semper), na wicelidera czekają ciężkie pojedynki: z Widmatem w następnej kolejce, a później z Gandalami i AutoGeoTestem.

Ci ostatni bez problemu rozprawili się z Outsiderem. Wynik w zasadzie rozstrzygnął się już do przerwy, na którą AGT schodził z czterobramkowym prowadzeniem. Nie sprawdził się nasz pesymistyczny scenariusz dla autsajderów – na szczęście. W meczu z wyżej notowanym przeciwnikiem pokazali – mimo dość wysokiej porażki – ambicję nagrodzoną dwiema bramkami (choć mogło być ich więcej).

Zwycięstwo odniósł również Aquer. Być może wiktoria nad Elektrospecem będzie przełamaniem marnej serii ostatnich kolejek (w poprzednich czterech seriach tylko 1 punkt). Wydaje się mimo wszystko, że i tak na awans może być już za późno. Sześć punktów straty do AGT, cztery do Gandali i siedem lub nawet dziesięć do Semper – to dużo, zbyt dużo.

Na koniec o meczu No Name i Rakiet. Była to chyba ostatnia już szansa No Name na włączenie się o środek tabeli. Nieudana. Pozostaje „Beznazwowcom” nic innego jak o utrzymanie bezpiecznego na chwilę obecną przedostatniego miejsca w tabeli. Rakiety pokazały w tym meczu, obok trudności ze skompletowaniem składu, siłę charakteru. Po pięciu minutach przegrywały już 0-2, do przerwy 2-3, a mimo wszystko postawiły ostatecznie na swoim inkasując ważne trzy punkty. Na chwilę obecną Rakiety mają w zasięgu Elektrospec i tylko ten zespół mogą sobie postawić jako cel o prześcignięcia.

No Name 4–6 Rakiety
Mazankiewicz Ł. 3′, 5′, 19′, 32′ – Cieśla K. 8′, 40′, Grabowski M. 18′, 34′, Wnęk B. 25′, Król K. 29′

Elektrospec 0–2 Aquer