Brzeska A-klasa: Pagen powiększa prowadzenie

293 0

W sobotnim pojedynku pomiędzy Kłosem Łysa Góra a Dunajcem Mikołajowice lepsi okazali się Ci pierwsi pokonując znacznie wyżej notowanego przeciwnika. Zwycięską bramkę dla drużyny z Łysej Góry zdobył w 19 minucie meczu Patryk Ogar.

Dopiero pierwszej porażki w rundzie wiosennej doznał zespół Marcina Manelskiego- LKS Uszew. Pogromcą graczy z Uszwi jest ekipa Orła Stróże, która na własnym stadionie zwyciężyła rywali 1:0. Długo wyczekiwane trzy punkty dał swojej drużynie Paweł Potok wykorzystując jedenastkę podyktowaną w ostatniej minucie meczu. Dla graczy Orła była to pierwsza wygrana od sześciu kolejek.

Ta porażka kosztowała zawodników Uszewskiego LKSu bardzo dużo, ponieważ nie dość że utracili status zespołu który wygrał wszystkie mecze na wiosnę, to ich największy rywal- Pagen Gnojnik, umocnił się na prowadzeniu w tabeli zwiększając swoją przewagę do ośmiu punktów. Zespół Arkadiusza Śliwy rozgromił na własnym stadionie Sokół Maszkienice aż 8:1. Hat- trickiem popisał się Łukasz Hajduga, dwa trafienia dołożył Jarosław Ulas a po jednym golu strzelili Tomasz Grzyb, Krzysztof Migacz i Mateusz Konstanty.

Osiem bramek zobaczyli kibice zgromadzeni niedzielnego popołudnia na boisku w Biadolinach Radłowskich. Rozgrywająca tam swoje mecze Victoria Bielcza zanotowała trzecią kolejną przegraną ulegając Olimpii Bucze 3:5. Gracze z Buczu od pięciu kolejnych spotkań ligowych nie zaznali goryczy porażki.

Po tej kolejce status zespołu niepokonanego w tej rundzie przysługuje już tylko drużynie IVY Iwkowa. Wczoraj zawodnicy prowadzeni przez Ryszarda Zięcia nie bez problemów pokonali Arkadię Olszyny. IVA dwukrotnie musiała odrabiać w tym pojedynku stratę jednego gola. W drugiej połowie wykazała się jednak wielką wolą walki, szybko zdobywając dwie bramki i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie padł wynik 2:4

Swoją dobra serię trzech meczy bez przegranej zakończyła wczoraj drużyna Temidy Złota, która nie dała rady Strażakowi Mokrzyska przegrywając 3:0.

W pozostałych meczach Pogórze Gwoździec uległ na własnym boisku Koronie Niedzieliska 0:2 a Iskra Łęki okazała się lepsza u siebie od Spółdzielcy Grabno wygrywając 2:0.