Lekkoatleci Fajfera reprezentują Małopolskę podczas OOM 2012

353 0

Najwyższe miejsce spośród zawodników klubu z Łapanowa zajął Dominik Tabor, który w biegu na 3000 metrów wywalczył 6 miejsce. Tegoroczny srebrny medalista Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych Juniorów Młodszych w Szczecinie i Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Spale pobiegł w Krakowie poniżej swoich możliwości. Wpływ na występ Dominika miały kontuzje, które na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy uniemożliwiły mu odpowiednie przygotowanie się do Olimpiady.

W biegu na 2000 metrów z przeszkodami 14. lokatę zajęła Paulina Jacewicz – kolejny wychowanek trenera Stanisława Karasia. Zawodniczki w jej konkurencji wystartowały w dwóch grupach. Paulina wystąpiła w drugim – wolniejszym biegu, w którym zajęła 4. miejsce i ustanowiła swój nowy rekord życiowy.

W rzucie oszczepem (700 gr.) wystąpił trzeci przedstawiciel ULKS Fajfer – Dominik Konieczny. Brązowy medalista czerwcowych Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w LA rozgrywanych w Siedlcach zajął tym razem 15 miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju. Zwycięzca zawodów – Marcin Balun z Białegostoku pobił całą konkurencję zbliżając się na 5 metrów do rekordu Polski.