Koncert Krawczyka w sparingu Okocimskiego

362 0

Okocimski jak najbardziej zasłużenie, choć zdecydowanie za nisko pokonał, na swoim boisku trzecioligowca. Brzeszczanie jedynie w pierwszej połowie sprawiali wrażenie zmęczonych środowym meczem w Pucharze Polski przeciwko Resovii (w dogrywce wygrali 3-2). W przerwie spotkała ich za to porządna bura ze strony trenera, który żywiołowo wypominał błędy swoich podopiecznych.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1. Jako pierwsi, już w 15 minucie, gola strzelili goście za sprawą Liputa. Wyrównał Robert Trznadel strzelając i lekko i szczęśliwie (piłka odbiła się od nóg obrońcy gości i zmyliła bramkarza). Do przerwy gospodarze sprawiali wrażenie jakby biegali na zaciągniętym hamulcu ręcznym.

Po zmianie stron drużyna Krzysztofa Łętochy pokazała swoje prawdziwe oblicze. Akcje budowane były bardziej cierpliwie, co pozwalało bocznym obrońcom włączać się do ofensywy, oraz z większym rozmachem. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała kolejna bramka Trznadla. Wypożyczony z zabrskiego Górnika napastnik wykorzystał niefortunną interwencję obrońcy gości, strzelając obok interweniującego Krawczyka.

Z bardzo dobrej strony pokazali się nowo pozyskani Zaniewski i Szałęga, swoje ofensywne atuty pokazał Wieczorek oraz Pyciak. Gdy rywale wykazywali już duże oznaki zmęczenia trener Łętocha wprowadził na boisko Wojcieszyńskiego i Baligę, którzy jeszcze bardziej przyspieszyli grę i stworzyli swoim partnerom kilka świetnych sytuacji do zdobycia gola. Na przeszkodzie stał jednak ciągle Mateusz Krawczyk, który fantastycznie wybronił kilka stuprocentowych sytuacji, wyłapywał strzały z dystansu oraz świetnie radził sobie na przedpolu.

Okocimski Brzesko 2–1 (1-1) Karpaty Krosno
Bramki: Trznadel: 27, 81’ – Liput 15’

Składy:

Okocimski KS: Mieczkowski – Bella (46’ Wieczorek), Cegliński, Jacek (46’ Urbański), Wawryka – Litwniuk (65’ Szałęga), Jeriemienko (75’ Baliga), Darmochwał (75’ Wojcieszyński), Pyciak – Trznadel, Zaniewski.

Karpaty: Hajduk (46’ Krawczyk) – Jarząb (46’ Honkisz), Chmielowski (60’ Sobota), Czopko (46’ Łukaczyński), Woźniak (46’Włodarski) – Kozieł (46’ Stanisz), Zajdel (60’ Kuliga), Rachwał (46’ Mikulec) – Liput (46’ Nikody), Buczek (46’ Zarzyka), Domański (60’ Korzeniowski).

Źródło: karpatykrosno.net, własne