Kilka tygodni temu, a dokładniej w ostatni dzień lipca, przed startem ligowych rozgrywek brzeszczanie zmierzyli się z Polonią w meczu I rundy Pucharu Polski. Po zaciętym meczu w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze Krzysztofa Łętochy. Bohaterem meczu został Aleksander Kozioł, który wybronił dwie jedenastki w konkursie rzutów karnych.
Tamten mecz awizowany był jako rywalizacja beniaminka i spadkowicza z I ligi. Dzisiaj Polonia przyjeżdża do Brzeska już jako pierwszoligowiec, który miejsce w lidze zawdzięcza finansowej zapaści Ruchu Radzionków.
Po wspomnianym, pucharowym meczu stwierdziliśmy, że Polonia zawiesiła Okocimskiemu bardzo wysoko poprzeczkę, że jeżeli taki zespół spada z ligi, to jak ciężkie pojedynki czekają OKS w meczach z tymi, którzy w tej lidze pozostaną. I rzeczywiście, po 6. kolejkach, po meczach między innymi z Cracovią, Zawiszą, Termaliką i Kolejarzem, ekipa z Brzeska ma zaledwie 4 punkty i zajmuje przedostatnia pozycję w tabeli. Za Okocimskim jest tylko jeden klub – Polonia Bytom (1 punkt).
Dlatego też konfrontacja tych dwóch zespołów będzie miała ogromne znaczenie dla ich walki o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy. O takich spotkaniach zwykło się mówić – mecz o 6 punktów. Żadnej ze stron nie powinien satysfakcjonować remis. Wszak jeśli nie zdobywać punktów na sąsiedzie z ligowej tabeli, to z kim? W przypadku zwycięstwa, OKS będzie miał już siedem punktów i złapie kontakt z grupą drużyn tworzących środek ligowej tabeli. Zwycięstwo gości da im nadzieję na wyjście ze sportowego impasu (z finansowo – organizacyjnym chyba będzie trudniej), pozwoli im również opuścić ostatnie miejsce z tabeli.
W kadrze gospodarzy na ten mecz być może zobaczymy jutro rekonwalescentów – Roberta Trznadla, Mateusza Piotrowicza i długo oczekiwanego na boisku – Michała Oświęcimkę. Zabraknie za to pauzujących za kartki Konrada Wieczorka i Radosława Jacka.
Program 7. kolejki I ligi:
Mecze piątkowe:
Warta Poznań 2-2 Cracovia
Trochim 6’, Ngamayama 86’ – Dudzic 72’, Zejdler 90’
GKS Katowice 1-2 Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Fonfara 67’ – Horváth 51’, Pawłowski 60’
Mecze sobotnie:
Okocimski KS Brzesko – Polonia Bytom 16:00
GKS Tychy – Olimpia Grudziądz 16:00
Dolcan Ząbki – Kolejarz Stróże 16:00
Łódzki KS – Bogdanka Łęczna 16:00
Arka Gdynia – Flota Świnoujście 19:45
Mecze niedzielne:
Miedź Legnica – Sandecja Nowy Sącz 12:15
Stomil Olsztyn – Zawisza Bydgoszcz 12:30