A klasa Brzesko. Tuzin goli w Gwoźdźcu

300 0

Coraz bardziej krystalizuje nam się obraz brzeskiej A-klasy. Bezapelacyjnie prowadzi LKS Uszew, który rozgromił w niedzielę Pogórze aż 2-10. Po meczu trener uszwian Marcin Manelski, który z powodu spotkania drugiego swojego klubu – trzecioligowej Szreniawy – był nieobecny w Gwoźdźcu zauważył, że takimi wynikami kończą się mecze, gdy przeciwnik jego drużyny zaproponuje otwartą grę. Szkoleniowiec potwierdził tym samym swoją wypowiedź sprzed kilku dni w wywiadzie dla naszego portalu o sile i słabościach LKS-u(do przeczytania TUTAJ). Bramki dla LKS strzelili: Płachta 3, Kostecki 2, Sobczyk, Tryliński, Koźma, Kukla, samobójczy. Dla pokonanych honorowe trafienia zaliczyli: Tokarczyk i Macheta. LKS ma już 25 punktów, 45 strzelonych goli i tylko 7 straconych. Pogórze utrzymało 4 pozycję z dorobkiem 15 oczek.

Na wysokie zwycięstwo LKS Uszew pewnie odpowiedziała Iskra Łęki, która na własnym stadionie dopiero po przerwie rozprawiła się z Koroną Niedzieliska. Po pierwszych 45 minutach był bezbramkowy remis, a na pierwszego gola gospodarzy autorstwa Machalskiego szybko zareagowali goście bramką Słomki. Kolejne dwie bramki padły dla Iskry (Wolsza i Wójcik), na które Korona odpowiedziała trafieniem Świątka. Ostatni głos należał jednak do podopiecznych Piotra Zaparta. Gole na 4-2 i 5-2 strzelili odpowiednio Machalski i Wójcik.

W coraz lepszej dyspozycji jest Dunajec Mikołajowice. Po dość niewyraźnym początku sezonu drużyna Marcina Gajdura, kolejnymi zwycięstwami nabrała najwyraźniej zaufania do swoich umiejętności. Potwierdziła je w sobotę wygrywając 3-2 na trudnym obiekcie w Bielczy. Decydująca o losach meczu bramka padła w doliczonym czasie gry. Jej autorem był Piotr Bibro (wcześniej gole strzelali, dla Victorii – Buch 2 oraz Brożek 2 dla Dunajca), który po raz trzeci wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Obecnie, po 9 kolejkach Dunajec jest już trzeci w tabeli z dorobkiem 19 punktów.

Aż 7 goli padło w spotkaniu Orła Stróże ze Startem Biadoliny Szlacheckie. Goście tylko przez pierwsze 50 minut skutecznie odgryzali się Orłowi. Na dwie bramki pomocnika Fijora Start odpowiedział trafieniami Rogóża i Ogara. Mimo optycznej przewagi beniaminka, to gospodarze, dzięki wyjątkowo dobrej skuteczności (gole Motaka 2 i Mleczki w ostatniej minucie meczu) przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

To musiało być bardzo bolesne zderzenie piłkarzy IVY z ligową rzeczywistością. Po dwóch niezłych meczach, choć przegranych po 0-1 z Uszwią i Dunajcem, przyszła kolej na rywala nieco niżej renomowanego i … IVA została rozbita w pył. Zwłaszcza w pierwszej połowie, po której Olimpia prowadziła już 4-0 ( Tomasz Radecki 3, Krzysztof Przybysławski). Dopiero po przerwie, w 78 minucie honorowego gola strzelił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciech Gnyla. Ostatni cios należał jednak do gości, którzy za sprawą Kacpra Kani ustalili wynik meczu na 5-1.

Ledwo co się zaczęła, a już można o niej mówić w kategoriach przeszłości – mowa oczywiście o serii zwycięstw Piasta Czchów. Po dwóch kolejnych zwycięstwach z Victorią i Pogórzem, czchowianie znaleźli swojego pogromcę w postaci Strażaka Mokrzyska. Na wynik 2-0 dla Strażaka złożyły się trafienia Janusza Grocholi oraz Michała Gibały.

Mecz Spółdzielcy Grabno z beniaminkiem z Poręby Spytkowskiej rozstrzygnął się już pierwszej połowie. Po dwóch bramkach Bieńka, goście prowadzili już 0-2. W końcówce pierwszej połowy gola kontaktowego strzelił Krupa. Zwycięstwo ze Spółdzielcą przerwało serię trzech meczów bez zwycięstwa beniaminka.

Porażka z LKS spowodowała, że o miejscu po 9. kolejce Spółdzielcy zadecydowała pewna wygrana ostatniego dotychczas w tabeli Sokoła nad Kłosem. Po bramkach Ślusarczyka i Tomczyka podopieczni Marka Małysy odnieśli pierwsze w tym sezonie ligowe zwycięstwo na własnym boisku.

16. SPÓŁDZIELCA Grabno 4

Źródło: klos.malopolska.pl, sokol48.futbolowo.pl, fanklubivy.futbolowo.pl, start77biadoliny.futbolowo.pl, 90minut.pl, własne