V liga. Ciężkowianka samodzielnym liderem

342 0

Wice lider – Polan Żabno doznał zaskakującej porażki w Szczucinie. Drużyna Jerzego Smasia objęła prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej połowy za sprawą niezawodnego Piotra Lechowicza (przed tygodniem strzelił zwycięską bramkę w meczu z LKS Gnojnik). Niespełna kwadrans po wznowieniu gry podwyższył Jakub Nytko i stało się jasne, że Polan może po raz pierwszy w tym sezonie wrócić na tarczy. Ofensywne próby gości zostały w końcu uwiecznione golem Dariusza Bałuta. Polan przegrywa i traci bezpośredni kontakt z Ciężkowianką.

Lider po raz kolejny udowodnił, że złapał w tym sezonie bardzo dobrą formę. Bez większych wzmocnień, drużyna ewoluuje w kierunku wyższego poziomu rozgrywek. Skąd taka metamorfoza Ciężkowianki? Od początku sezonu coś po prostu zaskoczyło – powiedział nam niedawno pomocnik Ciężkowianki Dariusz Banach. Ciężkowianka tym razem zaaplikowała na swoim terenie rywalowi pięć bramek. Co nie jest żadnym rekordem, ale wynikiem odpowiadającym średniej ilości goli strzelanych przez ekipę Tadeusza Syrka w Ciężkowicach (30 goli w 6 meczach). Bramki dla gospodarzy strzelili: Krzysztof Żaba 2, Maciej Gwóźdź 2 oraz Łukasz Gierałt.

Składy zespołów:

KS Ciężkowianka– – R. Truchan – M. Więcek, S. Wężowicz, Ł. Uchwat, D. Banach, K. Żaba, K. Truchan, M. Deś, Ł. Gierałt, M. Gwóźdź, D. Szczerba

LKS Pagen – Lis – Wawryka, Stanuszek, Migacz Mateusz, Ulas, .Strzesak, Grzyb, Hajduga, Konstanty, Migacz Marcin, Górak.

Wymieniany w początkowej fazie sezonu jako faworyt rozgrywek Sokół Borzęcin przegrał kolejne ligowe spotkanie. Tym razem na wyjeździe z Tarnovią Tarnów. Co ciekawe po raz kolejny trapiony poważnymi problemami kadrowymi Sokół prowadził do przerwy 2-0 po bramkach świetnie dysponowanego Michała Leśniaka. Prowadzenie zostało roztrwonione w przeciągu pierwszego kwadransa drugiej połowy, w której strzelali już tylko gospodarze – Dykyk, 2, Barczak i Kacer.

Sławomir Zubel: Zabrakło nam koncentracji. Ktoś się poślizgnął, ktoś przewrócił, ktoś nie zdążył. W ten sposób straciliśmy bramki z Tarnovią. Rywal, który choć nie jest zespołem wirtuozów wykorzystał bezlitośnie nasze potknięcia. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobre zawody. Imponował zwłaszcza Michał Leśniak. Z dobrej strony pokazał się nasz młodzieżowiec Tomasz Nowiński. Miał kilka niedokładnych piłek, jednak bardzo podobały mi się jego pomysły na rozegranie akcji. Jest to materiał na zawodnika, który w przyszłości może dać wiele pociechy temu klubowi. Niestety nie wyszedł mecz drugiemu młodzieżowcowi – Pawłowi Knapowi. Nie mógł sobie znaleźć miejsca na boisku. Zupełnie inaczej radził sobie w poprzednich pojedynkach. Zagraliśmy dzisiaj bez Marcina Gawłowicza, co było olbrzymim osłabieniem. O ile gra z przodu wyglądała dzisiaj dobrze, o tyle defensywa przypominała szwajcarski ser.

Tarnovia: Paweł Jankowski – Pawłowski, Mikoś, Pabian, Barnaś – Niedojadło (88 Ryguła), Zaucha, Dydyk, Przydział – Barczak, Wałek (63 Kacer)

Sokół: Mucek – M. Rędzina, A. Rędzina, Świątek, Płachno ( 80’ Chmura) – Knap, Goryczko, Rachwalski, Zabiegała (60’ Oleksy)– Leśniak – Nowiński.

Najlepiej z naszego regionu poradziły sobie GKS Drwinia oraz Orzeł Dębno. Pierwsi pokonali u siebie beniaminka – Ikara Odporyszów po bramkach Kordeusza i Śliwy, co pozwoliło drużynie Mariusza Krzywdy na na awans na 6. pozycję w tabeli. Drudzy, po wyrównanym meczu, ale jdnak stojącym nie na najwyższym poziomie, wygrali na wyjeździe w Kobylu zadając Czarnym dziewiątą w tym sezonie porażkę.

Nie udał się wyjazd Naprzodowi Sobolów do Dąbrovii. Mimo ambitnej postawy wygrali wyżej notowani gospodarze. Naprzód po przegranej w Dąbrowie Tarnowskiej spadł z 11 na 13 pozycję. Dąbrovia utrzymała trzecią lokatę i zmniejszyła dystans do Polanu do 4 oczek.