II liga Futsalu Bochnia. Emocje i bramki w pierwszej kolejce

503 0

W meczu otwarcia piąty i szósty zespół poprzedniego sezonu, a więc Aquer i Elektrospec podzielili się punktami po remisie 2-2. Pierwszą bramkę sezonu zdobył Jakub Zelek w 3 minucie meczu. Początek spotkania zapowiadał, że będziemy mieli do czynienia z ostrym strzelaniem – po sześciu minutach Aquer prowadził już 2-1. Z biegiem jednak czasu oba zespoły poprawiły grę obronną, a napastnicy nie popisywali się już skutecznością. Wynik spotkania ustaliła bramka Elektrospecu na początku drugiej połowy.

Zupełnie inaczej przebiegało kolejne spotkanie, pomiędzy nowymi ekipami w lidze – Regisem i Bosmanobuwie.pl. Już od samego początku meczu, przewagę zaczęli zdobywać Bosmani. Udokumentowali ją jednak dopiero w 12 minucie po strzale Adriana Borowca, na co dzień napastnika w piątoligowych Czarnych Kobyle. Bohaterem meczu został jego klubowy partner – Dawid Smęda, który aż siedmiokrotnie pokonywał bramkarza rywali. Regis odpowiedział honorowym trafieniem dopiero w 36 minucie za sprawą Bartłomieja Sowy.

W trzecim pojedynku Arcom, który przekształcił się z NoName’u, sprawdził formę kolejnej nowej drużynie w rozgrywkach – Zetce Nowy Wiśnicz. Drużyna Zetki z opóźnieniem pojawiła się na parkiecie, do końca (5 minut po wezwaniu przez sędziego zespołów na parkiet) czekając na przybycie swoich zawodników (wystąpili z zaledwie jednym rezerwowym). Wydawało się, że bardziej doświadczeni w halowych zmaganiach piłkarze Arkomu z łatwością poradzą sobie z wchodzącym z marszu do meczu rywalem. Tymczasem mieliśmy okazję obejrzeć ciekawe i wyrównane spotkanie, które rozstrzygnęło się dopiero w jego ostatnich minutach. W obu drużynach dobrze spisali się bramkarze, którzy wybronili wiele trudnych strzałów. Podporą Zetki był Marcin Motak. Grający w trzecioligowym BKS obrońca zdobył dwie bramki oraz był bliski zdobycia jeszcze kilku kolejnych, jednak na jego drodze stawał świetnie dysponowany Dawid Szydłowski. W drużynie Arkomu obok strzelców bramek dobrze zaprezentował się cofnięty rozgrywający – Dominik Wełna.

Gandale niespodziewanie ulegli Semper Fidelis aż 2-4. Zaskoczenie jest pochodną z jednej strony wymienianiem Gandali w grupie faworytów tegorocznych rozgrywek ( w zeszłym sezonie 3. miejsce) oraz co tu ukrywać piłkarskimi umiejętnościami z drugiej strony, które mimo porażki pokazali w dzisiejszym spotkaniu. Udowodnili, że potrafią swobodnie operować piłką w każdym sektorze boiska. Prawie w każdym, gdyż najgorzej wypadali pod bramką rywala. Dość powiedzieć, że jedyne gole dla Gandali padły po rzutach karnych w końcowych minutach meczu. Grzechem byłoby jednak stwierdzić, że Semper nie zasłużyło na zwycięstwo. Akcje indywidualne, czy też kombinacyjne Michała Skrzypka, Jakuba Dobranowskiego i spółki były przedniej marki. W ubiegłym sezonie Semper przez długi czas wydawał się jedynym rywalem Widmatu w walce o 1. ligę. Sezon zakończył dopiero na 4. lokacie. Z taką grą jaką zaprezentował w niedzielne popołudnie – powinno być lepiej.

Spadkowicz z I ligi – Opętani bez większego trudu pokonali Juget – kolejnego przedstawiciela nowej siły w bocheńskich rozgrywkach. Występujący w roli gospodarza Opętani przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i punktowali swoich rywali. Do przerwy było już 3-0. Po zmianie stron nieco lepiej zaprezentował się Juget, który w 30 minucie przegrywał już tylko 2-4. Decydujące słowo należało jednak Opętanych, którzy okazali całkiem przyjemną dla oka piłkę, swobodną w rozegraniu i dynamiczną.

W ostatnim meczu 1. kolejki znowu można było zobaczyć grad bramek. Doświadczony Bestconnect rozbił Versus aż 11-2. Cztery bramki strzelił Wojciech Mikulski, po dwie dołożyli Daniel Żmudzki oraz Damian Duda. Czy wysokie zwycięstwo nad kolejną nową ekipą świadczy o dużej mocy Bestkonnektu? Czy to będzie jego sezon? Zobaczymy już w następnej kolejce…

Uwaga: wbrew temu co napisaliśmy (czyli napisaliśmy źle), w II lidze nie będzie rundy rewanżowej. Po pierwszej części sezonu, w której gra każdy z każdym, drużyny zostaną podzielone według pozycji w tabeli. Zespoły z miejsc 1-7 walczyć będą o awans do I ligi, pozostałe o utrzymanie (zakłada się , że od nowego sezonu powstanie III liga).

Wyniki 1. kolejki BLF

Aquer 2:2 (2:1) Elektrospec

3′ Jakub Zelek, 6’Krzysztof Tatara – 6′ Jarosław Daniec, 23′ Bartosz Berowski
ŻK: Wiesław Cholewa, Sebastian Musiał, Damian Zegiel

Regis 1:8 (0:3) BosmanSklep.pl

Sowa Bartłomiej 36′ – Dawid Smęda 13′, 17′, 24′, 26′, 30′, 35′, 37′, Adrian Borowiec 12′.
ŻK: Smęda, Sopata

Arcom 5:3 (2:1) Zetka

Krzysztof Rysak 12′, Wojciech Cisak 13′, 24′, Michał Cisak 33′, Łukasz Mazankiewicz 37′ – Grzegorz Widełka 14′, Marcin Motak 21′, 29′.

Gandale 2:4 (0:3) Semper Fidelis

Kamil Gicala 38′, 40′ – Krystian Lewicki 9′, Jan Smaga 11′, Jakub Dobranowski 16′, Mateusz Kasprzyk 26′.
ŻK: Mazur – Jakub Dobranowski, Paweł Łukasik, Krystian Lewicki

Juget 2:6 (0:3) Opętani

Maciej Cieśla 28′, Szymon Bujak 30′ – Dawid Pączek 2′, Krzysztof Sikora 10′,31′, Dariusz Gut 20′, Piotr Kostuch 26′, 32′.
ŻK: Tabor, Pietras – Pączek