A klasa Brzesko. Ponad 7 goli na mecz. Czołówka nie zwalnia tempa

331 0

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 13. kolejki brzeskiej A-klasy, lider rozgrywek- Iskra Łęki pokonała na własnym boisku 4-1 czwartego w tabeli Dunajca Mikołajowice.

Pierwsza bezbramkowa połowa spotkania nie przyniosła wielkich emocji. Optyczną przewagę posiadali gospodarze, którzy próbowali zaskoczyć Dunajca, jednak niewiele z tych prób wynikało. Goście byli dobrze zorganizowani w obronie i nie dopuszczali rywala do bramkowych sytuacji.

Po zmianie stron Iskra już w 52 minucie objęła prowadzenie. Stosunkowo niegroźny strzał Machalskiego okazał się tym (przy znacznej pomocy bramkarza gości – Roczniaka), który otworzył wynik. Zaledwie dwie minuty później goście odpowiedzieli bramką Bibro. Wynik remisowy utrzymywał się przez niespełna kwadrans. W 69 minucie padła kolejna bramka dla gospodarzy, tym razem po samobójczym trafieniu Kamińskiego. Iskra mimo prowadzenia nadal starała się prowadzić grę, czego efektem były kolejne groźne sytuacje pod bramką Roczniaka. Dopiero jednak w końcówce podopieczni trenera Piotra Zaparta udokumentowali swoją przewagę strzelając kolejne dwie bramki autorstwa Curyły i Wolszy.

13 kolejka okazała się pechowa dla Sokoła Maszkienice. Zły los wcale nie wynikał z boiskowych wydarzeń meczu z LKS Uszew, ale z faktu, że Sokół trafił na wyjątkowo podrażnionego rywala, żądnego rehabilitacji po zeszłotygodniowej porażce z Iskrą. W efekcie drużyna Marcina Manelskiego rozgromiła aż 9-1 gospodarzy pozwalając im na wyrównaną grę zaledwie przez pierwszy kwadrans spotkania. Bramki dla gości strzelili: Kostecki, Tryliński – trzy, Płchata i Frankowski – dwie oraz Żak. Zwycięstwo nad Sokołem umocniło uszwian w pościgu za Iskrą, zaś konsekwencją porażki dla Sokoła jest coraz mocniejsze zakotwiczenie na przedostatnim miejscu w tabeli.

W derbowym pojedynku Victoria – Start lepsi zdecydowanie goście. Bohaterami spotkanie byli dwaj super strzelcy – podopieczni trenera Jana Kargula – Jakub Ogar oraz Bartłomiej Kurek autorzy dwóch hat-tricków. Pierwszy otworzył wynik meczu w 14 minucie, następnie podwyższył rezultat na 2-0, a po wyrównującym trafieniu Damiana Rogusza (43’), ponownie wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie w 52 minucie (Ogar ma na swoim koncie już 13 goli). Drugi wziął na siebie ciężar zdobywania bramek po czerwonej kartce Ogara i bramce kontaktowej dla Victorii strzelonej przez Karola Jurka. Trzy gole Kurek strzelił pomiędzy 69’ a 82 ‘ (łącznie 7 trafień).

W ważnym dla układu dolnej części tabeli meczu Kłos podzielił się punktami z Piastem oraz aż ośmioma bramkami. Jako pierwsi w tym szalonym meczu na prowadzenie wyszli goście po golu Dudzińskiego. Jeszcze przed przerwą Kłos nie tylko wyrównał, ale i wyszedł na prowadzenie po golach Kurala i Sachy. Po zmianie stron gospodarze podwyższyli z rzutu karnego na 3-1 (faulował Ciura). Kolejną bramkę zdobył Koral. Gol kontaktowy Janickiego wydawało się, że nie będzie miał większego znaczenia, gdyż niespełna 10 minut później Kłos, po strzale Bibry podwyższył na 4-2. Ambitnie grający goście doprowadzili jednak do wyrównania. Z indywidualnych błędów defensorów gospodarzy skrzętnie skorzystali A. Nakielny i K. Nakielny. Piast kończył mecz w dziewiątkę po wykluczeniu za dwie żółte kartki Ciury i Mikosza. Mimo to gospodarze nie zdołali przełożyć przewagi liczebnej na zwycięska bramkę.

Spółdzielca Grabno przegrał swój pojedynek z Olimpią Bucze w ciągu zaledwie pierwszych 15 minut meczu. Właśnie wtedy, po pierwszym kwadransie spotkania goście prowadzili już 0-4 po dwóch golach Kacpra Kani, Kamila Kromki i Bartłomieja Baruty. Dzieła zniszczenia gospodarzy dokonał pod koniec pierwszej odsłony Tomasz Radecki. Olimpia grała jak natchniona raz po raz kreując zagrożenie pod bramką gospodarzy. Jeżeli do tego dodamy filmowe bramki Kani, Kromki i Radeckiego, otrzymamy obraz bezwzględnej dominacji drużyny Jana Chrabąszcza nad autsajderem rozgrywek.

Po przerwie gra była już zdecydowanie bardziej wyrównana, jednak nadal toczyła się pod dyktando gości. Obie drużyny stworzyły sobie kilka bramkowych sytuacji. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu pięknego gola strzelił Robert Kuboń, a dziesięć minut później – Kazimierz Morys. Ta ostatnia bramka, według gości zdobyta ze spalonego, oraz nieuznany trzeci gol Kani wywołały protesty „Olimpijczyków”, za które sędzia odesłał z ławki rezerwowych na trybuny kierownika zespołu.

Zwycięstwo nad Sokołem zwiększyło przewagę Olimpii nad Dunajcem. Do lidera Olimpia traci 8 punktów. Szansę na zmniejszenie dystansu do Iskry nadarzy się już w najbliższy weekend na stadionie w Buczu.