I liga. Okocimski wyprzedził Wartę Poznań

342 0

Przypomnijmy. Polonia Warszawa jest bliska bolesnego lądowania w IV lidze za nieotrzymanie licencji na grę w Ekstraklasie. Z tego też powodu najprawdopodobniej z I ligą pożegnają się trzy a nie cztery zespoły.

Wczoraj Okocimski otrzymał walkowerem trzy punkty za mecz z ŁKS, który został wycofany z rozgrywek. Poznaniacy, aby utrzymać dwupunktową przewagę nad OKS musieli wygrać z Miedzią. Do 83 minuty ta sztuka im się udawała. Po bramkach Jurgi (34’) i Trojanowskiego (80’) prowadzili 2-0. Tymczasem Miedź w ciągu zaledwie trzech minut zdołała wyrównać za sprawą Madejskiego (83’) i Grzegorzewskiego (85’).

W efekcie zamiast trzech punktów Warta zainkasowała tylko jeden. W obecnej sytuacji poznaniacy i brzeszczanie mają tyle samo – 29 punktów. Jako, że jesienią w Poznaniu był remis 1-1 o wyższym miejscu w tabeli decyduje reguła UEFA, że bramki zdobyte na wyjeździe w meczu zainteresowanych zespołów liczą się podwójnie. A zatem na chwilę obecną lepszy jest zespół Czesława Palika.

W przyszłą sobotę Okocimski zagra u siebie z Wartą. Oczywiście aby zachować swoją pozycję nie może przegrać, ani zremisować wyżej niż 1-1. Co się stanie jeżeli padnie remis 1-1? Oba zespoły strzeliły tyle samo bramek i tyle samo ich straciły. Przepisy mówią, że jeżeli sprawa dotyczy zespołów które walczą o utrzymanie, zostanie rozegrany mecz na neutralnym terenie.