V liga. Pagen dotrzymuje kroku Dąbrovii

317 0

Olimpia Wojnicz potraktowała mecz z Orłem Dębno zgodnie z przysłowiem do trzech razy sztuka. Zawodnicy trenera Janusza Kubonia po dwóch porażkach z rzędu (w lidze i w sparingu) w końcu przełamali niemoc wobec Orła. Po bramkach nowo pozyskanego Macieja Dębskiego oraz Mateusza Lądwika odnieśli zasłużone zwycięstwo 2-0. Gospodarze kończyli ten mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Marcina Olszaka.

Olimpia – Orzeł 2-0
Bramki: Maciej Dębski 53′, Mateusz Lądwik 67′
Olimpia: Paweł Stefański – Marcin Olszak, Jacek Malisz, Mateusz Lądwik, Mateusz Kuboń – Szymon Biernacki, Mateusz Nowak (66’Michał Zamiatała), Wojciech Kuboń, Dariusz Barwacz (77′ Konrad Migoń), Kamil Kuboń (81′ Jakub Hynek) – Maciej Dębski (69′ Jakub Cieśla)
Orzeł: Paweł Urbański – Krystian Hebda, Damian Hebda, Jakub Wolnik, Maciej Rudek (76′ Paweł Bernady) – Mateusz Rylewicz, Mariusz Gicala, Mateusz Hamowski, Bartłomiej Ogar (46′ Robert Siemieniec), Jakub Ogar, Piotr Ślusarczyk (68′ Dominik Przeklasa)

W Sobolowie długo pachniało sensacją. A przynajmniej sporą niespodzianką. Gospodarze po bramkach Sotoły i Serafina prowadzili z wiceliderem – Pagenem Gnojnik już 2-0. Gnojniczanie podnieśli się jednak z kolan. Doprowadzili do remisu, a następnie za sprawą samobójczego trafienia xxx zdołali wyjść na prowadzenie, którego nie oddali do ostatniego gwizdka sędziego. Pokazaliśmy charakter w tym spotkaniu – powiedział po meczu trener Pagenu – Arkadiusz Śliwa. O co walczą oba zespoły, które zimą nie poczyniły żadnych wzmocnień z zewnątrz? Sobolowianie zapewne o spokojne utrzymanie się w gronie zespołów V ligi, gnojniczanie? Chcemy wygrywać jak najwięcej spotkań. Jak uzbieramy ich dużo, to wówczas będziemy się martwić co dalej. Nie my oczywiście, ale zarząd klubu – powiedział trener Śliwa.

Naprzód – Pagen 2-3
Bramki: Sotoła, Serafin – Hajduga, Migacz,
Naprzód: Mateusz Klejdysz – Trybuła P., Trybuła Tomasz (60′ Pilch), Woźniak, Klejdysz Artur (60′ Kluba), Woźniak P., Serafin, Satoła K., Cefal ( 50′ Kasprzyk), Stańdo, Klebert, Sotoła.
Pagen: Lis – Stanuszek (78′ Rubin ?), Wawryka, Konstanty, Sacha – Migacz (90′ Przepiórka), Robak Ł., Robak D. (90′ ?), Grzyb – Ulas – Hajduga (90′ Górak).

Od porażki rundę rewanżową rozpoczęła Macierz Lipnica. Drużyna trenera Hołysta uległa w Dąbrowie Tarnowskiej liderowi – aż 3-0. Kluczowym momentem meczu była sytuacja z 75 minuty – mówi Bartłomiej Hołyst. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Marcin Mikulski. Niestety nie wykorzystał dogodnej sytuacji, która mogła dać nam wyrównanie. W następnej akcji błąd popełnił nasz bramkarz, który zamiast asekurować sytuację poszedł na tzw. spaw. Sędzia odgwizdał rzut karny i przegrywaliśmy 2-0. Zaryzykowaliśmy i postawiliśmy na dwójkę napastników i trojkę obrońców. Kolejną bramkę straciliśmy w dość kuriozalnych okolicznościach. Obrońca wyrzucił piłkę z autu do bramkarza, którą przechwycili napastnicy Dąbrovii. Kolejny faul w polu karnym i było 3-0. Do 75 minuty gospodarze mieli przewagę, z której niewiele wynikało. Strzelili co prawda bramkę, ale po nieporozumieniu naszych defensorów – bocznego i środkowego. Staraliśmy się zagęszczać pole gry przez co uniemożliwialiśmy rywalowi skonstruowanie rozsądnej akcji. W 2 połowie optycznie nasza gra wyglądał już lepiej. Myślę, że gdyby ta sytuacja z 75 minuty została wykorzystana, mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej. Niestety o wyniku zadecydowała suma błędów poszczególnych zawodników.

Dzięki zwycięstwu Dąbrovia utrzymała prowadzenie w lidze i nadal ma trzy punkty przewagi nad drugim Pagenem.
Dąbrovia – Macierz 3-0 (1-0)
Bramki: Chwałek 14′, A. Nowak 85′-k, 89′-k
Dąbrovia: M. Nowak – Klimaj, Wróbel, Cielczyk, Czupryna – Białas, Krupa (85′ Rzepka), Skowron (65′ Cholewa) – Chwałek (75′ Minorczyk), Nowak (90′ Liro), Kozicki
Macierz: Serafin Mariusz – Czubala Damian (78′ Burdak Artur), Borek Mariusz, Adamczyk Łukasz, Paweł Goc (46 Paweł Motak) – Marcin Mikulski, Chodur Piotr, Krzak Jarosław, Urbański Kamil (75′ Hubert Strugała), Tomasz Wojewoda – Motak Tomasz (46′ Więcław Jakub).

Udany ligowy debiut zanotował w GKS Drwinia Janusz Piątek. Jego nowy zespół pokonał aż 4-0 beniaminka Unię Niedomice. W barwach gospodarzy zadebiutował także znany z występów w BKS-ie Bochnia oraz BSF Bochnia Kamil Rynduch, który już w drugiej minucie pobytu na boisku zaliczył asystę przy bramce Cygana. GKS wygrał jak najbardziej zasłużenie będąc drużyną lepszą, zwłaszcza po przerwie, od Unii. Ostrożniejszy w ocenie meczu był trener GKS: To było ciężko wywalczone zwycięstwo. Okazało się, że Unia posiada mocny zespół. Zwłaszcza po bokach i z przodu.

GKS – Unia 4-0 (1-0)
Bramki: Śliwa Łukasz, Cygan Tomasz, Tomala Wojciech, Bawół Karol
GKS: Piątek – Cygan, Tomala, Kular, Mikler G., Bajda, (80′ Biernat), Kaźmierek ( 70′ Mikler D.), Buczek, Śliwa (46′ Rynduch), Bawół, Misa (84′ Kołodziej).

Najniżej spośród zespołów z naszego regionu plasuje się Iskra Łęki. Beniaminek przegrał aż 4-0 w Ciężkowicach. Gole dla gospodarzy strzelali: Marcin Deś, Łukasz Gierałt 2 oraz Krzysztof Żaba. Drużyna trenera Piotra Zaparta tym samym nie poprawiła swojej ligowej pozycji. Co gorsza za jej plecami czai się Zorza Zaczarnie, która pokonała w sobotę Tarnovię 1-0. Za tydzień Iskra zagra po raz kolejny na wyjeździe. Tym razem zmierzy się z Macierzą Lipnica. To właśnie tam musi szukać kolejnych szans na ligowe punkty.

Ciężkowianka – Iskra 4-0
Bramki: Marcin Deś, Łukasz Gierałt 2, Krzysztof Żaba